La Liga: Ματσάρα ανάμεσα σε Μπέτις και Βαγεκάνο, χαμογέλασαν οι γηπεδούχοι (Photos)

La Liga: Εκπληκτικό παιχνίδι στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» με την Μπέτις να επικρατεί 3-2 κόντρα στην εξαιρετική Ράγιο Βαγεκάνο.

Ρεάλ Μπέτις και Ράγιο Βαγεκάνο, είναι δύο απ’ τις καλές ομάδες του μεσαίου επιπέδου της Ισπανίας φέτος. Η ομάδα της Ανδαλουσίας φιλοξένησε το εξαιρετικό σύνολο απ’ το «Βαγέκας». Σε ένα ματς με σασπένς για την 10η αγωνιστική της Primera Division και τελικούς νικητές τους γηπεδούχους με 3-2.

Η αρχή του ματς άνηκε στην Μπέτις. Ο Μορένο στο 22’ έκανε το 1-0, για να έρθει να δώσει προβάδισμα δύο τερμάτων ο Χουάνμι μόλις δύο λεπτά μετά.

Η «απάντηση» των φιλοξενούμενων, ήρθε πριν το τέλος του πρώτου μέρους. Στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων για την ακρίβεια, ο Ντέκα μείωσε σε 2-1 για τη Ράγιο. Η οποία έφερε το ματς στα ίσα στο 65’. O Άλβαρο Γκόμες ήταν αυτός που έκανε το 2-2, δίνοντας νέα τροπή στο ματς.

Η Μπέτις άρχισε να πιέζει σχεδόν αμέσως και δέκα λεπτά μετά, κέρδισε πέναλτι. Στο 75’ ο Γουίλιαμ Ζοζέ ήταν αυτός που ανέλαβε την εκτέλεση και έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα της Ανδαλουσίας με 3-2. Το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα μιας εξαιρετικής αναμέτρησης.

Πλέον, η Ρεάλ Μπέτις έχει 18 βαθμούς και είναι μόλις 2 πίσω απ’ την κορυφή! Η Ράγιο υποχώρησε λίγο, καθώς έμεινε στους 16, αλλά συνεχίζει να είναι ψηλά στη βαθμολογία.

UEFA Youth League: Ασταμάτητος Ολυμπιακός, στον τελικό της διοργάνωσης!