Premier League: Νίκη μετά από τέσσερα ματς για τη Σαουθάμπτον (video)

Η Σαουθάμπτον ήταν άκρως αποτελεσματική κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας, επικράτησε με 3-1 σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 32η αγωνιστική της Premier League κι επέστρεψε στις νίκες μετά από τέσσερα σερί ανεπιτυχή αποτελεσματα (μία ισοπαλία, τρεις ήττες).

Οι «Άγιοι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 2ο λεπτό απ' το γκολ του Μπεντέκε, όμως ισοφάρισαν γρήγορα με τον Ινγκς. Στο 40' ο Μιλιβόγεβιτς αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι (απέκρουσε στη γωνία του ο Φόρστερ) και με την εκκίνηση του δευτέρου ημιχρόνου ο Άνταμς έκανε την ανατροπή για τη Σαουθάμπτον. Στο 75' ο Ινγκς με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του «σφράγισε» το τρίποντο για τους «Αγίους», που ανέβηκαν στη 14η θέση.

Νωρίτερα η Λέστερ έκανε το «μπαμ» στο εναρκτήριο παιχνίδι της 36ης αγωνιστικής της Premier League, επικρατώντας της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Old Trafford» με 2-1 κι «έστεψε» και μαθηματικά πρωταθλήτρια της εφετινής περιόδου στην Αγγλία τη Μάντσεστερ Σίτι, που δεν χρειάστηκε καν να... αγωνιστεί.

Τσέλσι: Η black list της διοίκησης - Στην έξοδο 11 παίκτες
Στέφανος Τσιτσιπάς: Ήττα στο διπλό της Βαρκελώνης - Την Τετάρτη αντιμετωπίζει τον Όφνερ
Παναθηναϊκός: «Συναντήθηκε με τον Αλαφούζο ο Τερίμ, συνεχίζει ακόμα κι αν χάσει τον τίτλο»
Λεβερκούζεν: Φεύγει ο Μπονιφάτσε - Κλείνει Μπέιερ