Προκριματικά Μουντιάλ: Μεγάλη νίκη για την Κύπρο, «καθάρισε» ο Μίτροβιτς για την Σερβία

Τεράστια νίκη για την Κύπρο που επικράτησε 1-0 της Σλοβενίας εντός έδρας

Η ανανεωμένη Κύπρος του Νίκου Κωστένογλου παρουσιάζεται εξόχως ανταγωνιστική και με το γκολ του Ιωάννη Πίττα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (42ο λεπτό), νίκησε με 1-0 την Σλοβενία για τον 8ο όμιλο των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 (ευρωπαϊκή ζώνη), "σκαρφαλώνοντας" στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Την ίδια ώρα η Σερβία με δύο γκολ του Αλεξάνταρ Μίτροβιτς, νίκησε δύσκολα 2-1 εκτός έδρας το Αζερμπαϊτζάν και ανέβηκε μόνη πρώτη στη βαθμολογία του 1ου ομιλου, περιμένοντας πλέον τον αγώνα της Πορτογαλίας στο Λουξεμβούργο.