Μονόδρομος η νίκη με Γεωργία - Η βαθμολογία στον όμιλο της Ελλάδας

Με τα αποτελέσματα της Κυριακής (28/03) πλέον η νίκη κόντρα στην Γεωργία είναι μονόδρομος για την Εθνική ομάδα

Η Σουηδία είναι η μοναδική ομάδα στον όμιλο της Εθνικής ομάδας (2ος) που μετρά δύο νίκες στα ισάριθμα παιχνίδια που έχει παίξει, καθώς δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα στο Κόσοβο.

Οι Σκανδιναβοί, με τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς να δίνει την ασίστ για το πρώτο γκολ, πέρασαν με 3-0 από τα Βαλκάνια και τέθηκαν επικεφαλής, χάρις και στην Εθνική Ελλάδας, που έκοψε βαθμούς στην πρεμιέρα από την Ισπανία.

Η Γεωργία πήγε να δημιουργήσει την έκπληξη της ημέρας, απειλώντας με νέα απώλεια βαθμών την παγκόσμια υπερδύναμη Ισπανία, από την οποία τελικώς ηττήθηκε (1-2) στην Τυφλίδα, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των προκριματικών του Μουντιάλ 2022.

Οι Ίβηρες, που βρέθηκαν να κυνηγούν στο σκορ μετά το γκολ του Κβίσα Κβαρατσκέλια λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Φεράν Τόρες στις αρχές του δεύτερου και βρήκαν το γκολ της νίκης με τον Ντάνι Όλμο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Εθνική μας ομάδα αντιμετωπίζει την Γεωργία στο επερχόμενο παιχνίδι και είναι ξεκάθαρο πια πως το τρίποντο κρίνεται επιτακτικό για να συνεχίσει να είναι ζωντανή στο κόλπο της πρόκρισης.

Δείτε τη βαθμολογία του ομίλου της Εθνικής αλλά και το πρόγραμμα

Ολυμπιακός: Τα έσοδα της πορείας μέχρι τον τελικό - Πόσα θα πάρει αν κατακτήσει το Conference League
Γιορτή απόψε στο ΟΑΚΑ για τους θριαμβευτές του Παναθηναϊκού AKTOR!