Τουρκία-Ολλανδία: Μπουράκ Γιλμάζ και στο καναβάτσο η Ολλανδία! (Videos)

Τουρκία-Ολλανδία: Με δύο γκολ του Μπουράκ Γιλμάζ οι γείτονες προηγούνται 2-0 των «οράνιε»!

Με τον καλύτερο τρόπο εξελίχθηκε το πρώτο ημίχρονο για την Τουρκία στο ματς με την Ολλανδία. Στο «Ατατούρκ» της Κωνσταντινούπολης για τον 7ο όμιλο των Προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου, οι γείτονες προηγούνται 2-0!

«Δράστης» είναι ο Μπουράκ Γιλμάζ, με τον έμπειρο στράικερ της Λιλ να έχει σημειώσει και τα δύο τέρματα των Τούρκων. Το 1-0 ήρθε στο 15ο λεπτό, όταν και σούταρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα του Κρουλ.

Στο 34’ οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ. Αυτή τη φορά με πέναλτι, την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε ο Μπουράκ Γιλμάζ διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του και τα προσωπικά του!

Στέφανος Τσιτσιπάς: Ήττα στο διπλό της Βαρκελώνης - Την Τετάρτη αντιμετωπίζει τον Όφνερ
Παναθηναϊκός: «Συναντήθηκε με τον Αλαφούζο ο Τερίμ, συνεχίζει ακόμα κι αν χάσει τον τίτλο»
Λεβερκούζεν: Φεύγει ο Μπονιφάτσε - Κλείνει Μπέιερ
Παναθηναϊκός AKTOR: Κυκλοφόρησαν κι εξαφανίζονται τα εισιτήρια για τα playoffs της EuroLeague