Eredivisie: Ο Άγιαξ ισοπέδωσε την Ντεν Χάαγκ και κάνει περίπατο για το πρωτάθλημα (video+photos)

Eredivisie: Ο Άγιαξ διέλυσε 5-0 την Ντεν Χάαγκ και αγκαλιάζει το πρωτάθλημα.

Ο Άγιαξ συνέτριψε 5-0 στην έδρα του την Ντεν Χάαγκ και ετοιμάζεται να πανηγυρίσει τον τίτλο, αφού αύξησε τη διαφορά από τη δεύτερη θέση στους 11 βαθμούς κι έχει και παιχνίδι λιγότερο.

Τα γκολ σημειώθηκαν με πέντε διαφορετικούς σκόρερ και τα τέσσερα μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο, ανά δεκάλεπτο!

Στο 11 ο Ρενς έκανε το 1-0 και στο 21 ο Μπρόμπεϊ το 2-0. Στο 32’ ο Άλβαρεζ σημείωσε το 3-0, στο 44’ ο Τάντιτς το 4-0 και το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 50’ ο Κλάασεν.

Τα αποτελέσματα της 27ης αγωνιστικής της Eredivisie και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Βόλεϊ Γυναικών: Ψυχωμένος Παναθηναϊκός έκανε το 2-2
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Οι ενδεκάδες του ντέρμπι της Super League - Βασικός ο Αραούχο, εκτός o Μπερνάρ
Λαμία-ΠΑΟΚ 1-1: Πισωγύρισμα και ο τίτλος απομακρύνεται
Ιστιοπλοΐα: Διεκδικούν πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες οι Β. Κοκκαλάνης, Λ. Τσορτανίδης