Έμειναν στο «Χ» Άστον Βίλα και Γουλβς

Η Σαουθάμπτον νίκησε στην έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με 2-0 και την έσπρωξε στον υποβιβασμό.

Οι «άγιοι», μολονότι έχασαν στα πρώτα λεπτά, λόγω τραυματισμού τον Ντάνι Ινγκς, πήραν τη νίκη και τους τρεις βαθμούς με τα γκολ των Γουόρντ Πράουζ (32' πεν.) και Ανταμς (49').

Νωρίτερα η Αρσεναλ, αντίπαλος του Ολυμπιακού στη φάση των «16» του Europa League, προηγήθηκε με τον Ομπαμεγιάνγκ στο 6', αλλά η Μπέρνλι ισοφάρισε στο 39ο λεπτό με τον Γουντ. Η ομάδα του Λονδίνου με το σημερινό αποτέλεσμα μένει πίσω στη διεκδίκηση μιας θέσης για τα ευρωπαϊκά κύπελλα της επόμενης σεζόν.

Ο Μίκελ Αρτέτα χρησιμοποίησε τους: Λένο, Τίρνεϊ, Τσέιμπερς, Μάρι, Λουίζ, Τόμας (81' Θεμπάγιος), Τσάκα, Σακά, Οντεργκααρντ (63' Λακαζέτ), Γουίλιαν (69' Πεπέ) και Ομπαμεγιάνγκ.

Συλλυπητήρια από Ολυμπιακό και Εφές για τον θάνατο του πατέρα του Εργκίν Αταμάν
Ολυμπιακός – Προμηθέας 80-69: Επιστροφή στις νίκες στη Basket League πριν την Μπαρτσελόνα
Euroleague: Παναθηναϊκός AKTOR κι Ολυμπιακός θα δώσουν τις ίδιες ημέρες τα Game 3 και 4