Serie A: Ούτε τώρα η Πάρμα!

Serie A: Ισόπαλο 2-2 το Πάρμα-Ουντινέζε παρότι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με δύο γκολ διαφορά!

Για 14ο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη έμεινε η Πάρμα! Η ιστορική ομάδα δείχνει να μη μπορεί να αποφύγει τη μοίρα του υποβιβασμού, καθώς αν και προηγήθηκε 2-0 στην έδρα της απέναντι στην Ουντινέζε, τελικά ήρθε ισόπαλη 2-2!

Στο «Ένιο Ταρντίνι» η ομάδα του Ντ’ Αβέρσα ήθελε πάση θυσία την επικράτηση, μια και έχει να νικήσει απ’ την 9η αγωνιστική κι αυτή ήταν αισίως η 23η του Καμπιονάτο. Η Πάρμα, μάλιστα, πήρε ξεκάθαρο προβάδισμα στο πρώτο μέρος.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Κορνέλιους έκανε το 1-0. Στο 32’ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι και ο Κούτσκα το μετέτρεψε σε γκολ για το 2-0, που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Όμως η ομάδα του Βασίλη Ζαγαρίτη (ήταν εκτός αποστολής) δεν κατάφερε να κρατήσει τη νίκη κόντρα στην Ουντινέζε που δεν έχει κάποιο ουσιαστικό στόχο. Ο Τσούκα μείωσε στο 64’, ενώ στο 80’ ήρθε η ισοφάριση για το κλαμπ απ’ το Ούντινε με τον Νούιτινγκ.

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι κι έτσι το 2-2 «σφράγισε» τις προσπάθειες των δύο ομάδων. Με αυτό το αποτέλεσμα η Ουντινέζε έφτασε τους 25 βαθμούς και είναι στη 13η θέση. Η Πάρμα απ’ την άλλη, έχει 14 πλέον, παραμένοντας στην προτελευταία θέση και απέχει 6 απ’ τη σωτηρία.

Παναθηναϊκός AKTOR: Επικό βίντεο από τα αποδυτήρια του ΟΑΚΑ - «Ποιος; Εσύ!»
Ολυμπιακή Φλόγα: Στο Καλλιμάρμαρο η ξεχωριστή τελετή παράδοσης - Αναχωρεί με ιστιοφόρο για Μασσαλία
Παναθηναϊκός AKTOR: Ο σχολιαστής της EuroLeague αποθεώνει το ΟΑΚΑ - «Έτρεμα από αδρεναλίνη»
ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείπνο συσπείρωσης από τον Λουτσέσκου πριν το μεγάλο ντέρμπι τίτλου