Premier League: Ούτε απέναντι στην ουραγό των 10 παικτών η Μπράιτον (video)

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ πήρε το δεύτερο βαθμό της σεζόν μέσα στην έδρα της Μπράιτον (1-1), παρότι αγωνιζόταν με 10 παίκτες για 55 λεπτά.

Ισόπαλη 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της 14ης αγωνιστικής της Premier League ανάμεσα στη Μπράιτον και τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, στο «American Express Community Stadium».

Οι φιλοξενούμενοι, που πήραν μόλις το δεύτερο βαθμό τους στο πρωτάθλημα, έμειναν με 10 παίκτες στο 41ο λεπτό, μετά την αποβολή του Λούντστραμ με απευθείας κόκκινη κάρτα (μετά από χρήση του VAR) αλλά η Μπράιτον όχι μόνο δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το πλεονέκτημα, μα βρέθηκε κιόλας να κυνηγά στο σκορ, αφότου ο Μπογκλ «έγραψε» το 0-1 στο 63΄.

Τελικώς, η πίεση των γηπεδούχων απέφερε καρπούς τρία λεπτά πριν συμπληρωθούν τα 90, όταν ο Γουέλμπεκ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ράμσντεϊλ σώζοντας τουλάχιστον ένα βαθμό για τους «γλάρους».

Στο 95’ ωστόσο οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στην ανατροπή με διπλή ευκαιρία και… δοκάρι.