Premier League: Γλίτωσε την Σίτι ο Φόντεν (videos)

Η Γουέστ Χαμ έβαλε δύσκολα στην Μάντσεστερ Σίτι αλλά ο Φόντεν γλίτωσε την ομάδα του από την ήττα (1-1)

Νέα βαθμολογική απώλεια για τη Μάντσεστερ Σίτι, η οποία έμεινε στο 1-1 με τη Γουέστ Χαμ στο «Λόντον Στέιντιουμ», για την 6η αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος, και έχασε ακόμη περισσότερο έδαφος στη μάχη της κορυφής.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Champions League, χωρίς τον Ντε Μπρόινε στην αρχική ενδεκάδα, είχε σοβαρό πρόβλημα στη δημιουργία φάσεων και βρέθηκε να χάνει στο 18΄ από εκπληκτικό γκολ του Μιχαϊλ Αντόνιο με ανάποδο ψαλίδι.

Στην ανάπαυλα ο Γκουαρντιόλα πέρασε στο ματς τον Φόντεν αντί του Αγουέρο και ο Άγγλος διεθνής τον δικαίωσε άμεσα, πετυχαίνοντας το γκολ της ισοφάρισης στο 51΄ από ασίστ του Ζοάο Κανσέλο. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων οι «σίτιζενς» είχαν τη μεγάλη ευκαιρία να πάρουν τη νίκη με το σουτ του Μαχρέζ, όμως ο Φαμπιάνσκι βρήκε τη μπάλα όσο χρειαζόταν για να τη στείλει στο δοκάρι.

Ο Πεπ Γκουαρντιόλα παρέταξε τους Έντερσον, Γουόκερ (78΄ Ζιντσένκο), Ρούμπεν Ντίας, Κανσέλο, Γκαρσία, Γκιντογάν, Ροντρίγκο, Μπερνάρντο Σίλβα (68΄ Ντε Μπρόινε), Στέρλινγκ, Αγουέρο (46΄ Φόντεν), Μαχρέζ

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1