Έριξε «εξάρα» η Αλεξανδρούπολη!

Μήνυμα ετοιμότητας για τη Γ’ Εθνική έστειλε η Αλεξανδρούπολη που νίκησε 6-0 την ΑΕ Αμπελοκήπων.

Η ενημέρωση του φιλικού από την Αλεξανδρούπολη:

Η Αλεξανδρούπολη FC υποδέχθηκε το Σάββατο (03/10) την ΑΕ Αμπελοκήπων όπου και επικράτησε άνετα 6-0, δίνοντας “βροντερό” μήνυμα ετοιμότητας για την έναρξη που πρωταθλήματος της Γ Εθνικής κατηγορίας. MVP του αγώνα ο Περικλής Καρακασίδης ο οποίος πέτυχε 3 τέρματα!

Στο πρώτο 15λεπτο η ομάδα μας χτύπησε στην αντεπίθεση και πέτυχε 2 τέρματα με τον Καρακασίδη στο 6′ και στο 11′ από ενέργειες του Ρουμπιέ και του Χριστοφορίδη αντίστοιχα. Ο Ρουμπιές στο 44′ διαμόρφωσε το 3-0, σκορ με το οποίο οι ομάδες οδηγήθηκαν στην ανάπαυλα. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με… γκολ που πέτυχε ο Ζώτος, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την κακή απόκρουση του τερματοφύλακα των Αμπελοκήπων ανεβάζοντας το σκορ στο 4-0. Στο 52ο λεπτό ο Πεταλωτής μπήκε στη περιοχή των αντιπάλων και κέρδισε πέναλτι.Ο Πατσιώρας το εκτέλεσε σωστά κάνοντας το 5-0. Το τελικό σκορ (6-0) διαμόρφωσε ο Καρακασίδης στο 70. Αξίζει να σημειωθεί πως και οι 2 ομάδες προέβησαν σε πολλές αλλαγές.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ FC: Κωνσταντίνου(Συριτούδης 68′), Μπαρμπαγιάννης, Πεταλωτής, Καρτσαμπάς(Μαλτέζος 58′), Ζώτος(Δορουγιδένης 65′), Μαυρομάτης(Γεωργαντζόπουλος 68′), Χατζόπουλος, Πατσιώρας Κ., Χριστοφορίδης(Ευθυμιάδης 68′), Καρακασίδης(Σιρδάρης 80′), Ρουμπιές(Θέμελης 68′)

ΑΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΔΡΑΜΑΣ: Παμπος, Τουματζίδης, Δημητριάδης, Ευθυμιάδης, Τόπι, Στεργιανός, Περσίδης, Καραγκιοζίδης, Χατζηκυριάκου, Αμανατίδης, Σαϊνίδης

Παναθηναϊκός ΑΚΤΟΡ: Οι διαιτητές του Game 2 με τη Μακάμπι
Νέο σκάνδαλο στην Premier League: Συνελήφθησαν δύο παίκτες για βιασμό και σεξουαλική επίθεση
Super League: Ντέρμπι κορυφής ΑΕΚ - Παναθηναϊκός | Επικίνδυνοι έξοδοι για ΠΑΟΚ, Ολυμπιακό