ΑΕ Μοσχάτου: Ισοπαλία με τον ΑΟ Περιστερίου

Iσόπαλη (1-1) αναδείχθηκε η ΑΕ Μοσχάτου στο πέμπτο της φιλικό με αντίπαλο τον ΑΟ Περιστερίου

Αξίζει να πούμε ότι από την ΑΕ Μοσχάτου απουσίαζαν οι Πασαλίδης και Κανελλόπουλος- που αντιμετωπίζουν μικροπροβλήματα τραυματισμών -όπως και ο Σκιαθίτης λόγω υποχρεώσεων με τη σχολή στην οποία φοιτά, ενώ παράλληλα από το 15ο λεπτό ο Σταύρου έγινε αναγκαστική αλλαγή καθώς χτύπησε στον αστράγαλο .

Το Μοσχάτο ξεκίνησε κεφάτα το παιχνίδι και στο 10ο λεπτο της αναμέτρησης άνοιξε το σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κωνσταντίνου που κέρδισε ο Σταύρου.

Παράλληλα είχε κατοχή μπάλας, αλλά η μπάλα δεν πήγαινε εύκολα στην επίθεση. Οι φιλοξενούμενοι, χωρίς να δημιουργήσουν φάση από δημιουργία, έγιναν απειλητικοί απο δύο αβίαστα λάθη στην άμυνα, ωστόσο ο Θεοδώρου νικήθηκε στο 35' και το 38' απο τον Κραβαρίτη που ήταν εξαιρετικός πραγματοποιώντας πολύ καλές αποκρούσεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο, με τον ρυθμό να μην είναι ιδιαίτερα γρήγορος, η ομάδα μας απείλησε στο 58' με διαγώνιο σουτ του Σουλέλέ που έδιωξε ο Τσιώσης με υπερένταση, ενώ στο 75' από σέντρα απο αριστερά, ο Παυλάκης έκανε έξυπνη κεφαλιά αλλά η μπάλα δεν βρήκε στόχο.

Στο μεσοδιάστημα και συγκεκριμένα στο 65' , o Nένδος βρέθηκε σε θέση βολης και σκόραρε, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν ακόμα μία ευκαιρία στο 72', αλλά ο Δρόσος ήταν σε ετοιμότητα.

ΑΕ Μοσχάτου:Κραβαρίτης -Φιαμεγκος- Ζιωβας-Κωνσταντινου –Ξενάκης-Χατζησοφρωνιου -Ροκάι- Σταύρου- Γκούμας -Σουλελες -Γιακουμάκης

Επαιξαν και οι : Δρόσος- Νιζάμης-Παυλάκης-Τουλουβασίλης-Ζαχαράκης ,Ρέντι

ΑΟ Περιστερίου: Τσιώσης – Τροκα-Μπαλαφίνης-Μπούζας-Σετελάρι-Κλωνάρης-Κουτσούκου-Ζιάμπρας-Θεοδώρου-Λέτσι-Νένδος