Πέρασαν χειροπέδες σε πρόεδρο και διαιτητή για τα στημένα!

Συλλήψεις για αδικήματα κατά την τρέχουσα ποδοσφαιρική περίοδο.

Σάλος έχει ξεσπάσει με τη σύλληψη προέδρου ομάδας και διαιτητή, οι οποίοι είναι ύποπτοι για υποθέσεις χειραγωγημένων παιχνιδιών. Σύμφωνα με την ανακοίνωση της αστυνομίας, τα ύποπτα παιχνίδια αφορούν την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.

Όλα ξεκίνησαν από τις καταγγελίες παραγόντων της ομάδας του Οθέλλου Αθηαίνου περί χειραγώγησης της αναμέτρησης με την Αγία Νάπα για τη δεύτερη κατηγορία, οι οποίες προκάλεσαν καταιγιστικές εξελίξεις στο κυπριακό ποδόσφαιρο.

Η αστυνομία προχώρησε στη σύλληψη του προέδρου της Αγίας Νάπας (και πρώην διαιτητή) Δημήτρη Μασιά και του διαιτητή Ανδρέας Κωνσταντίνου. Οι δύο κατηγορούμενοι θα παρουσιαστούν στο δικαστήριο το πρωί της Τετάρτης (12/2), το οποίο αναμένεται να διατάξει την προσωποκράτηση τους.

Στο επίκεντρο της έρευνας βρίσκεται η αναμέτρηση Οθέλλος - Αγία Νάπα (0-1), η οποία κρίθηκε με αμφισβητούμενο πέναλτι στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, την ώρα που οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με 8 παίκτες!

Ο Οθέλλος κατήγγειλε από την πρώτη στιγμή την διαιτησία του Ανδρέα Κωνσταντίνου, ενώ υπάρχουν και καταγγελίες από τρεις παίκτες των γηπεδούχων ότι προσεγγίστηκαν από παράγοντες της Αγίας Νάπας ώστε να έχουν μειωμένη απόδοση στο παιχνίδι.

Παρακολουθήστε το βίντεο με το επίμαχο… πέναλτι:

Οθέλλος-Αγία Νάπα πέναλτι

Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague