Απίστευτο: Τριπλό πέναλτι στην Τουρκία! (video)

Δεν καταλάβατε; Διαβάστε το παρακάτω άρθρο και μάθετε το απίθανο σκηνικό.

Έχουν δει τα μάτια μας απίστευτα πράγματα στον μαγικό κόσμο του ποδοσφαίρου, όμως αυτό που συνέβη στην γ’ κατηγορία της Τουρκίας, παίρνει ξεχωριστή θέση στην καρδιά μας.

Συγκεκριμένα, η Βελιμέσεσπορ κέρδισε πέναλτι απέναντι στην Ουσάκσπορ στις καθυστερήσεις του ματς κι ενώ βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2-0. Ο γκολκίπερ της τελευταίας, Ερσίν Αϊντίν, απέκρουσε την εκτέλεση, αλλά ο διαιτητής σφύριξε επανάληψη κρίνοντας πως είχε βγει από την εστία του παράτυπα και τον κιτρίνισε.

Στην επανάληψη θεώρησε πως ο τερματοφύλακας, που απέκρουσε ξανά (!) έκανε την ίδια… παρανομία και τον απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Η Ουσάκσπορ μην έχοντας άλλες αλλαγές έδωσε γάντια στον δεξιό της αμυντικό, Λεβέντ Ακτούγκ, ο οποίος όμως απέκρουσε για τρίτη φορά την εκτέλεση χωρίς να υποπέσει σε κάποια παράβαση!

Δείτε το απίθανο περιστατικό στο παρακάτω βίντεο:

Το απίθανο περιστατικό στη γ' κατηγορία της Τουρκίας

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Νάτοι, νάτοι οι Πρωταθλητές» - Η ατμόσφαιρα στην «OPAP Arena» κι η αποθέωση
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Εκτός Χουάντσο και Μπάλντγουιν
Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ