Τα εύκολα δύσκολα έκανε η Σάλκε

Τα εύκολα δύσκολα έκανε η Σάλκε στο Μπίλεφελεντ, όπου τελικά κατάφερε να προκριθεί στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Γερμανίας εις βάρος της Αρμίνια, με σκορ 3-2.

Οι «βασιλικοί μπλε» φάνηκε ότι θα είχαν ένα ήσυχο βράδυ, καθώς στο 31ο λεπτό προηγήθηκαν με 3-0 (δύο γκολ ο Ραμαν κι ένα ο Σοπφ). Επαναπαύθηκαν σε αυτό και στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο να πετύχουν δύο γκολ σε διάστημα έξι λεπτών με τους Κλος και Σουκου, με το ματς να γίνεται... θρίλερ στο τελευταίο 15λεπτο.

Με γκολ του Αλάριο στο 26΄ η Μπάγερ Λεβερκούζεν επικράτησε 1-0 της Πάντερμπορν και προκρίθηκε στην επόμενη φάση. Ο Παναγιώτης Ρέτσος πέρασε αλλαγή στο 31΄ αντί του Μπέντερ.

Εντυπωσιακή ανατροπή πέτυχε η Μπάγερν στα τελευταία λεπτά του αγώνα με την Μπόχουμ (2-1) κι απέφυγε να πέσει «θύμα» μίας τεράστιας έκπληξης στο Κύπελλο Γερμανίας. Οι Βαυαροί, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ μέχρι το 83ο λεπτό από το αυτογκόλ του Ντέιβις στο 36΄, κατάφεραν επτά λεπτά πριν το 90΄ να ισοβαρίσουν με τον Γκνάμπρι και στο 89΄ ο Τόμας Μίλερ, που είχε περάσει αλλαγή στην θέση του Τολισό, έστειλε την ομάδα του Μονάχου στον 3ο γύρο της διοργάνωσης.

Η ενδεκάδα της προσεχούς αντιπάλου του Ολυμπιακού στο Champions League: Νόιερ, Ντέιβις, Μπόατενγκ, Παβάρ, Κίμιχ, Τιάγκο Αλκάνταρα, Γκορέτσκα (57΄ Κουτίνιο), Τολισό (65΄ Μίλερ), Γκνάμπρι, Πέρισιτς (46΄ Λεβαντόφσκι), Κομάν.

Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ