Socca World Cup 2019: Το χάλκινο η Ελλάδα (video)

Την τρίτη θέση κατέκτησε η Ελλάδα στο Socca World Cup στο Ρέθυμνο.

Στην άκρως τιμητική τρίτη θέση κατέκτησε η Εθνική ομάδα μίνι ποδοσφαίρου στο Socca World Cup 2019, που διεξήχθη στο Ρέθυμνο.

Η Ελλάδα νίκησε με 2-1 τη Μολδαβία με γκολ του Θανασάι στις καθυστερήσεις στον μικρό τελικό και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

Η «γαλανόλευκη» μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ με τον Θανασάι στο 18'. Οι Μολδαβοί ισοφάρισαν στο 23', αλλά η Ελλάδα κυνήγησε μέχρι τέλους τη νίκη και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε το γκολ και πάλι με τον Θανασάι. Οι Έλληνες παίκτες πανηγύρισαν μαζί με τους φιλάθλους την επιτυχία.

Για την ιστορία, η Ρωσία κατέκτησε το Socca World Cup 2019.