Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Λίβερπουλ: Το 1-0 με την… έγκριση του VAR (videos)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ άνοιξε το σκορ με τον Ράσφορντ, το VAR… ενέκρινε το γκολ ενώ αντίθετα στην περίπτωση της Λίβερπουλ ακύρωσε την ισοφάριση από τον Μανέ!

«Χορταστικό» πρώτο ημίχρονο στο «Ολντ Τράφορντ» στο μεγάλο ματς ανάμεσα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τη Λίβερπουλ. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να αντέξουν στην πίεση της ομάδας του Κλοπ και τελικά να ανοίξουν το σκορ. Σε μια ωραία αντεπίθεση στο 37’ η μπάλα έφτασε στον Ράσφορν που με πλασέ στην κίνηση έκανε το 1-0 για την ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ. Οι «Reds» διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ στην αρχή της φάσης, ο VAR έκανε έλεγχο της φάσης και μέτρησε το γκολ.

Στο 44’, η Λίβερπουλ έφτασε στην ισοφάριση μετά από τραγικό λάθος στην άμυνα της Γιουνάιτεντ. Ωστόσο το γκολ δεν μέτρησε ποτέ, αφού μετά από παρέμβαση του VAR, αποδείχθηκε πως ο Μανέ είχε κάνει χέρι στην προσπάθεια να κοντρολάρει τη μπάλα και έτσι το τέρμα του Σενεγαλέζου δεν κατακυρώθηκε με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται 1-0 υπέρ της Γιουνάιτεντ.

Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι