Ματσάρα στο Ντόρτμουντ και 2-2 για Αργεντινή και Γερμανία (video)
5 SHARES

Στο «Σίγκναλ Ιντούνα Παρκ» του Ντόρτμουντ όλα έδειχναν ότι η Γερμανία θα έβαζε τέλος στο σερί που είχε «χτίσε» η Αργεντινή απέναντί της στους τελευταίους φιλικούς αγώνες.

Αυτό, όμως, δε συνέβη παρά το σοβαρότατο προβάδισμα των «πάντσερ» (2-0), με την «αλμπισελέστε» να παίρνει την ισοπαλία και να συμπληρώνει 7 ματς αήττητη κόντρα στην Γερμανία (5-2-0).

Η ομάδα του Σκαλόνι παρατάχθηκε ξανά χωρίς τον Λιονέλ Μέσι, αλλά απέδειξε ότι βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση. Ο κορυφαίος παίκτης του κόσμου είναι τιμωρημένος από την Ομοσπονδία με τρίμηνο αποκλεισμό για τις δηλώσεις που είχε κάνει μετά το Copa America, ποινή η οποία τελειώνει τον επόμενο μήνα.

Το συγκρότημα του Γιόακιμ Λεβ έδειχνε ότι θα «καθάριζε» σχετικά άνετα το ματς, από το πρώτο κιόλας 45λεπτο, όταν μέσα σε 7 λεπτά (16'-22΄) πέτυχε δύο τέρματα, το πρώτο με τον Γκνάμπρι και το δεύτερο με τον Χάβερτς.

Ο Σκαλόνι «ανακάτεψε την τράπουλα» στο δεύτερο μέρος, κάνοντας τρεις γρήγορες αλλαγές στα πρώτα 17 λεπτά, με την τελευταία (Αλάριο) να αποδεικνύεται καθοριστική για την εξέλιξη της αναμέτρησης. Τέσσερα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, ο 27χρονος επιθετικός της Μπάγερ Λεβερκούζεν μείωσε σε 2-1, ενώ από δική του ασίστ στο 88΄, ο Οκάμπος, ο οποίος επίσης είχε περάσει στον αγώνα στο 46΄, διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Χανιά: Κλειστό τη Δευτέρα το σχολείο σε συμπαράσταση στη δασκάλα που δέχτηκε επίθεση από γονέα
Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 3-2: Πρεμιέρα με το «δεξί» (photos)
Μακρόν: Ο Τζόνσον να ξεκαθαρίσει τη στάση του για το Brexit
Α1 Πόλο ανδρών: Ακάθεκτοι Απόλλων Σμύρνης και Υδραϊκός

Μπανάνα... Τι θα συμβεί στον οργανισμό μας αν την τρώμε καθημερινά (Video)

Μενεγάκη-Παντζόπουλος: Πρωινή βόλτα στο Σύνταγμα με τον Άγγελο και τη Λάουρα (photos)

Ζώδια Σήμερα 20/10: Ό,τι με κόπο αποκτάς, το εκτιμάς παραπάνω

Κωνσταντίνου & Ελένης - Φιόνα, μοναδική μου αγάπη: Αγνώριστο σήμερα το κορίτσι του Μάνθου Φουστάνου

Ανατροπή στην υπόθεση της οικογένειας που έμενε σε υπόγειο για εννέα χρόνια (pics&vid)

Ανεβασμένα τριγλυκερίδια: Οι τροφές που πρέπει να αποφεύγετε (εικόνες)

Έτσι νίκησε ο Ολυμπιακός τον ΟΦΗ (photos+video)

Γιώργος Πυρπασόπουλος: Δες πώς ήταν 23 χρόνια πριν, στο στρατό-Ακόμα και οι φίλοι του έπαθαν πλάκα!