Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Τσέλσι 1-1: Μοιρασιά στο Ολντ Τράφορντ (videos)

Η Γιουνάιτεντ προηγήθηκε αλλά η Τσέλσι εκμεταλλεύτηκε τη γκέλα του Ντε Χέα και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας στο Ολντ Τράφορντ (1-1)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μπήκε πολύ καλύτερα στο παιχνίδι και στο 11ο λεπτό άνοιξε το σκορ με δράστη τον Χουάν Μάτα. Ο Ισπανός που έχει τα γενέθλιά του (έγινε 31 ετών), εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του εξαιρετικού Λουκ Σο και δεν δυσκολεύτηκε με ωραία κίνηση να γράψει το 1-0.

Η Τσέλσι ανέβασε ρυθμούς και απείλησε την εστία της Γιουνάιτεντ, με τους Λονδρέζους να φτάνουν τελικά στην ισοφάριση μετά από λάθος του Ντε Χέα. Ειδικότερα, στο 43ο λεπτό ο Ρούντιγκερ έπιασε ένα σουτ πολλά μέτρα έξω από την περιοχή των παικτών του Σόλσκιερ και ενώ η φάση φαινόταν ακίνδυνη, ο Ντε Χέα την έκανε... επικίνδυνη και μοιραία.

Ο διεθνής πορτιέρε επιχείρησε να μπλοκάρει τη μπάλα, τοποθετήθηκε λάθος και το κακό συνέβη μιας και η μπάλα του έφυγε από τα χέρια και ο Αλόνσο που καραδοκούσε έκανε το 1-1 για την Τσέλσι.

Μπάσκετ Γυναικών: Εύκολα πήγε τη σειρά σε πέμπτο ματς ο Παναθηναϊκός
Αργεντινή: Ο Τέβες πήρε εξιτήριο από το νοσοκομείο
ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ: Περισσότερα από 28 εκατομμύρια ευρώ σε κέρδη μοίρασε την προηγούμενη εβδομάδα