Τα τελικά αποτελέσματα των αγώνων στη Γ’ Εθνική (24/02)
10 SHARES

Τα τελικά αποτελέσματα των αγώνων στη Γ’ Εθνική (24/02)

Δείτε πώς διαμορφώθηκαν τα αποτελέσματα στα παιχνίδια της 20ής αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής.

Γκολ, εκπλήξεις και ανατροπές σημειώθηκαν στην 20ή αγωνιστική της Γ’ Εθνικής, παρά τις πολλές αναβολές αγώνων λόγω της κακοκαιρίας.

Οι βαθμολογίες των ομίλων της Γ' Εθνικής

Στον 1ο όμιλο, ο Νέστος Χρυσούπολης γνώρισε την πρώτη του φετινή ήττα με 1-0 από τον Άρη Αβάτου στην Ξάνθη, με την Καβάλα να μειώνει στον πόντο από την κορυφή, μετά από την ευρεία νίκη με 7-0 επί του ΠΑΟ Κοσμίου. Στον 2ο όμιλο, η Βέροια έμεινε στο 1-1 με τον Εδεσσαϊκό, ενώ ο Αλμωπός Αριδαίας έβαλε τέλος στο αήττητο της Νίκης Αγκαθιάς, την οποία νίκησε με 2-0.

Στον 3ο όμιλο ο Μακεδονικός Φούφα επικράτησε 2-0 εκτός έδρας του Μακεδονικού Σιάτιστας, ενώ ο Ναυπακτιακός Αστέρας σκόρπισε με 6-0 στα Γρεβενά τα Αεράτα. Στο ντέρμπι της Κέρκυρας, Λευκίμμη και Κρόνος Αργυράδων έμειναν στο 0-0. Στον 4ο όμιλο, ο Ολυμπιακός Βόλου νίκησε στην Καρδίτσα 1-0 τον Απόλλωνα Μακρυχωρίου, ενώ Αστέρας Ιτέας και ΑΟ Σελλάνων αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2.

Στον 5ο όμιλο, ο Ιωνικός έφερε τούμπα τα πάντα στον όμιλο, καθώς επιβλήθηκε 2-0 του ΟΦ Ιεράπετρας και ανέβηκε στην κορυφή, μιας και το παιχνίδι του Εθνικού με την ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ αναβλήθηκε. Στον 6ο όμιλο, ο Ιάλυσος επικράτησε άνετα 4-0 του ΠΑΟ Βάρδας, ενώ η Θύελλα Ραφήνας νίκησε 1-0 τον Διαγόρα Ρόδου.

Τέλος, στον 8ο όμιλο, η Καλαμάτα κόλλησε στη δυτική Αττική, μένοντας στο 1-1 με τον Μανδραϊκό, γεγονός που εκμεταλλεύτηκε ο Ασπρόπυργος, ο οποίος επιβλήθηκε 5-0 του Πάμισου στη Μεσσήνη και μείωσε στους 2 βαθμούς από την κορυφή.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος
Αετός Ορφανού-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 5-1 (23/2)
Κεραυνός Πέρνης-Ορφέας Ξάνθης 0-1
Εθνικός Σιδηροκάστρου-Ασπίδα Ξάνθης 1-3
Καβάλα-ΠΑΟ Κοσμίου 7-0
Πανσερραϊκός-Απόλλων Παραλιμνίου 0-0
Αλέξανδρος Κιλκίς-ΑΕ Καλαμπακίου 1-0
Άρης Αβάτου-Νέστος Χρυσούπολης 1-0

2ος όμιλος
Μελιτέας Μελίτης-ΠΑΟ Κουφαλίων 3-1
Ολυμπιακός Κυμίνων-Αγροτικός Αστέρας 1-1
Βέροια-Εδεσσαϊκός 1-1
Αλμωπός Αριδαίας-Νίκη Αγκαθιάς 2-0
ΠΟ Τρίγλιας-Ερμής Αμυνταίου 3-0
ΑΠΕ Λαγκαδά-Μακεδονικός αναβλ.
Άρης Παλαιοχωρίου-ΑΣ Γιαννιτσά αναβλ.

3ος όμιλος
Μακεδονικός Σιάτιστας-Μακεδονικός Φούφα 0-3
Γρεβενά Αεράτα-Ναυπακτιακός Αστέρας 0-6
Αχέρων Καναλακίου-Σούλι Παραμυθιάς 1-1
Θεσπρωτός-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 2-1
ΑΕ Λευκίμμης-Κρόνος Αργυράδων 0-0
ΑΟ Φλωριάδας-Θρίαμβος Σερβιανών 0-3 α.α.
Ρεπό: Τηλυκράτης Λευκάδας

4ος όμιλος
ΑΟ Στυλίδας-Φωκικός 2-1 (23/2)
Αστέρας Ιτέας-ΑΟ Σελλάνων 2-2
Οικονόμος Τσαριτσάνης-ΑΣ Μετέωρα 1-1
Απόλλων Μακρυχωρίου-Ολυμπιακός Βόλου 0-1
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Θησέας Αγριάς 2-1
ΓΣ Αλμυρού-Πιερικός αναβλ.
Νίκη Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 α.α.

5ος όμιλος
ΑΟ Επισκοπής-Ατσαλένιος 1-0
Ιωνικός-ΟΦ Ιεράπετρας 2-0
Αμπελακιακός-Γιούχτας 1-1
ΑΟ Παλαιόχωρας-Ατρόμητος Πειραιά αναβλ.
Εθνικός-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ αναβλ.
ΑΕ Νεάπολης-Προοδευτική αναβλ.
Ρεπό: Κερατσίνι

6ος όμιλος
Νίκη Τραγανού-Φοίβος Κρεμαστής 2-0 
Ιάλυσος-ΠΑΟ Βάρδας 4-0
Αχαρναϊκός-Παλληνιακός 1-2
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Αστέρας Αμαλιάδας 3-1
Θύελλα Ραφήνας-Διαγόρας Ρόδου 1-0
Πανμοβριακός-Πανηλειακός 0-2
Ρεπό: Παναιγιάλειος

8ος όμιλος
Αστέρας Βλαχιώτη-Παναργειακός 1-0
Πάμισος-Ασπρόπυργος 0-5
Ένωση Λέρνας-ΑΕ Πελλάνας 0-1
Μανδραϊκός-Καλαμάτα 1-1
Παναρκαδικός-ΑΟ Κατασταρίου αναβλ.
ΑΟ Εικοσιμίας-Ερμιονίδα αναβλ.
Αμβρυσσέας Διστόμου-ΑΟ Υπάτου αναβλ.

Παίζουμε μπαλίτσα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!

ΠΑΟΚ: Απίστευτη υποδοχή στους πρωταθλητές στο Λευκό Πύργο (photos)
ΠΑΟΚ: Απίστευτη υποδοχή στους πρωταθλητές στο Λευκό Πύργο (photos)
Φιέστα ΠΑΟΚ LIVE: Στον Λευκό Πύργο συνεχίζεται το πάρτι της... ζωής τους (video)
Φιέστα ΠΑΟΚ LIVE: Στον Λευκό Πύργο συνεχίζεται το πάρτι της... ζωής τους (video)
Ημέρα της Γης 2019: Η Google αφιερώνει το σημερινό της Doodle στον πλανήτη μας!
Ημέρα της Γης 2019: Η Google αφιερώνει το σημερινό της Doodle στον πλανήτη μας!
Έξαλλος ο Χριστοβασίλης: «Δεν θα μείνουμε με σταυρωμένα τα χέρια»
Έξαλλος ο Χριστοβασίλης: «Δεν θα μείνουμε με σταυρωμένα τα χέρια»

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies