Παραμένει ψηλά η Τότεναμ (video)

Η Τότεναμ επικράτησε της Λέστερ με 3-1 στο Γουέμπλεϊ παραμένοντας κοντά στην κορυφή.

Η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποκετίνο κατάφερε να προηγηθεί στο 33' με κεφαλιά «ψαράκι» του Ντάβινσον Σάντσες έπειτα από σέντρα του Έρικσεν. Στο δεύτερο ημίχρονο η Λέστερ μπήκε πιο δυνατά. Πιέζοντας ψηλά κατάφερε τελικά να κερδίσει πέναλτι 59', όμως ο Βάρντι που ανέλαβε την εκτέλεση νικήθηκε από τον Γιορίς.

Την απώλεια του πέναλτι εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο τα «σπιρούνια», καθώς άμεσα πέτυχαν το 2-0 με ένα σουτ του Κρίστιαν Έρικσεν έξω από την περιοχή στο 63'. Οι «αλεπούδες» δεν παράτησαν το παιχνίδι και ο Βάρντι με κοντινή προβολή έπειτα από γύρισμα του Περέιρα μείωσε σε 2-1.

Η Λέστερ άφησε την άμυνά της εκτεθειμένη στο φινάλε προκειμένου να ψάξει την ισοφάριση και δέχτηκε και τρίτο γκολ στις καθυστερήσεις, με τον Σον να φεύγει στην αντεπίθεση και να γράφει το τελικό 3-1.

Πόλο Γυναικών: Στον τελικό του Champions League o Ολυμπιακός!
ΠΑΟΚ: Ίωση ο Κωνσταντέλιας και χάνει το ντέρμπι!
ΑΕΚ: Αγάλματα των Νεστορίδη και Παπαϊωάννου θα τοποθετηθούν στην «OPAP Arena»
Συνελήφθη γνωστός μπασκετμπολίστας για ενδοοικογενειακή βία - Χτυπούσε και δάγκωνε τη σύντροφό του