Τα τελικά αποτελέσματα της Γ' Εθνικής (27/10)
1 SHARE

Τα τελικά αποτελέσματα της Γ' Εθνικής (27/10)

Δείτε πως εξελίχθηκαν τα παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής στη Γ' Εθνική.

Γκολ, θέαμα και ανατροπές είχαν τα παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής στους 7 από τους 8 ομίλους της Γ' Εθνικής.

Στον πρώτο όμιλο ο Νέστος Χρυσούπολης ήταν ο μεγάλος νικητής στο καβαλιώτικο ντέρμπι, καθώς επικράτησε 3-2 της Καβάλας, αν και βρέθηκε να χάνει 0-2. Ο Κεραυνός Πέρνης… σόκαρε τον Πανσερραϊκό, παίρνοντας τη νίκη με 2-1 εκτός έδρας. Στον 2ο όμιλο, η Βέροια έσωσε την παρτίδα, καθώς ισοφάρισε σε 2-2 τον ΠΑΟ Κουφαλίων, ενώ στην Ημαθία, ο Μακεδονικός έμεινε στο 1-1 με τη Νίκη Αγκαθιάς.

Στον 3ο όμιλο, ο Μακεδονικός Φούφα επικράτησε 2-1 του Αχέροντα Καναλακίου με ανατροπή, ενώ ο Κρόνος Αργυράδων απέδρασε με τη νίκη στις καθυστερήσεις από την Καστοριά, καθώς νίκησε 1-0 τον Μ. Αλέξανδρο Καλλιθέας. Στον 4ο όμιλο, ο Ολυμπιακός Βόλου είχε εύκολο έργο απέναντι στον ΑΟ Στυλίδας, παίρνοντας το «τρίποντο» με 4-0, ενώ την πέμπτη της ήττα γνώρισε η Αναγέννηση Καρδίτσας, αυτή τη φορά από τον Θησέα Αγριάς με 3-0.

Στον 5ο όμιλο, ο Εθνικός επιβλήθηκε 2-0 της Επισκοπής στο Ρέθυμνο, ενώ η Προοδευτική, με τον Κυριάκο Μίχα στον πάγκο, πέτυχε την πρώτη της φετινή νίκη, επί του Γιούχτα με 1-0. Στον 6ο όμιλο, ο Ιάλυσος πέτυχε το 5Χ5, καθώς νίκησε 1-0 της Θύελλας Ραφήνας εκτός έδρας, ενώ Πανηλειακός και Αχαρναϊκός έμειναν στο 0-0.

Στον 7ο όμιλο, διεξήχθη το εξ αναβολής ματς της πρεμιέρας ανάμεσα στη Θύελλα Καμαρίου και το Αιγάλεω, με το Σίτι να παίρνει χορταστική νίκη με σκορ 4-3. Τέλος, στον 8ο όμιλο ο Παναργειακός επικράτησε 2-0 του Παναρκαδικού, ενώ η Ερμιονίδα, έχοντας στον πάγκο τον Θανάση Κολιτσιδάκη, επιβλήθηκε 2-0 του Αστέρα Βλαχιώτη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος
Απόλλων Παραλιμνίου-Άρης Αβάτου 1-1
Αλέξανδρος Κιλκίς-Αετός Ορφανού 1-2
Πανσερραϊκός-Κεραυνός Πέρνης 1-2
ΑΕ Καλαμπακίου-Εθνικός Σιδηροκάστρου 1-0
Νέστος Χρυσούπολης-ΑΟ Καβάλα 3-2
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-ΠΑΟ Κοσμίου 2-0
Ορφέας Ξάνθης-Ασπίδα Ξάνθης 4-0

2ος όμιλος
ΠΑΟ Κουφαλίων-Βέροια 2-2
Ολυμπιακός Κυμίνων-Άρης Παλαιοχωρίου 0-1
Μελιτέας Μελίτης-Αλμωπός Αριδαίας 0-3
Αγροτικός Αστέρας-ΑΠΕ Λαγκαδά 1-0
Εδεσσαϊκος-ΠΟ Τρίγλιας 4-1
ΑΣ Γιαννιτσά-Ερμής Αμυνταίου 1-0
Νίκη Αγκαθιάς-Μακεδονικός 1-1

3ος όμιλος
Ναυπακτιακός Αστέρας-ΑΕ Λευκίμμης 0-0 
Μακεδονικός Φούφα-Αχέρων Καναλακίου 2-1
Γρεβενά Αεράτα-ΑΟ Φλωριάδας 0-0
Μακεδονικός Σιάτιστας-Θεσπρωτός 1-3
Σούλι Παραμυθιάς-Τηλυκράτης Λευκάδας 0-1
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-Κρόνος Αργυράδων 0-1
Ρεπό: Θρίαμβος Σερβιανών

4ος όμιλος
ΑΟ Σελλάνων-Απόλλων Μακρυχωρίου 0-1
Οικονόμος Τσαριτσάνης-ΓΣ Αλμυρός 1-3
Αστέρας Ιτέας-Νίκη Βόλου 0-1
ΑΣ Μετέωρα-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-0
Ολυμπιακός Βόλου-ΑΟ Στυλίδας 4-0
Πιερικός-Φωκικός 0-1
Αναγέννηση Καρδίτσας-Θησέας Αγριάς 0-3

5ος όμιλος
Ατρόμητος Πειραιά-Ιωνικός 0-2
Επισκοπή-Εθνικός 0-2
ΑΟ Παλαιόχωρας-ΑΕ Νεάπολης 2-3
ΠΟ Ατσαλένιου-Αμπελακιακός 0-1
ΟΦ Ιεράπετρας-Κερατσίνι 1-0
Προοδευτική-Γιούχτας 1-0
Ρεπό: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

6ος όμιλος
Διαγόρας Ρόδου-Νίκη Τραγανού 1-1 (25/10)
Πανμοβριακός Ριόλου-Διαγόρας Βραχνέικων 2-1
Θύελλα Ραφήνας-Ιάλυσος 0-1
Πανηλειακός-Αχαρναϊκός 0-0
ΠΑΟ Βάρδας-Παλληνιακός 0-0
Φοίβος Κρεμαστής-Παναιγιάλειος 0-0
Ρεπό: Αστέρας Αμαλιάδας

7ος όμιλος (εξ αναβολής 1η αγωνιστική)
Θύελλα Καμαρίου-Αιγάλεω 3-4
Κόρινθος-Πανθηραϊκός (28/10, 15:00)

8ος όμιλος
Ασπρόπυργος-ΑΟ Κατασταρίου 3-1 
ΑΟ Εικοσιμίας-ΑΕ Λέρνας 0-0 
ΑΕ Ερμιονίδας-Αστέρας Βλαχιώτη 2-0
Αμβρυσσέας Διστόμου-Πάμισος 3-0
ΑΟ Υπάτου-Μανδραϊκός 0-0
Παναργειακός-Παναρκαδικός 2-0
ΑΕ Πελλάνας-Καλαμάτα (28/10-15:00)

Παίζουμε μπαλίτσα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!

Ξανθη: Χωρίς Καμαρά και Μπαξεβανίδη με ΠΑΟΚ
Ξανθη: Χωρίς Καμαρά και Μπαξεβανίδη με ΠΑΟΚ
Ο Μπαλοτέλι ετοίμαζε μεγάλη πλάκα με Ράσφορντ στην Παρί!
Ο Μπαλοτέλι ετοίμαζε μεγάλη πλάκα με Ράσφορντ στην Παρί!
Προλαβαίνει Γιουνάιτεντ ο Σουάρες
Προλαβαίνει Γιουνάιτεντ ο Σουάρες
Υποψήφια στις Δημοτικές Εκλογές η σύντροφος του Νίκου Παππά, Μαρία Λαθούρη
Υποψήφια στις Δημοτικές Εκλογές η σύντροφος του Νίκου Παππά, Μαρία Λαθούρη

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies