LIVE τα αποτελέσματα σε Football League και Γ’ Εθνική (24/3)
SHARE

LIVE τα αποτελέσματα σε Football League και Γ’ Εθνική (24/3)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το Onsports την δράση όλων των αγώνων στην Football League και την Γ΄ Εθνική.

Δράση χωρίς σταματημό και σήμερα στη δεύτερη τη τάξει κατηγορία του ελληνικού ποδοσφαίρου και πολλές κρίσιμες αναμετρήσεις στην Γ’ Εθνική. Σήμερα (24/3) τα βλέμματα είναι στραμμένα στην Κρήτη για την 23η αγωνιστική της Football League, όπου οι δύο πρωτοπόροι Άρης και ΟΦΗ θα δώσουν «μάχες» δίχως αύριο για την επιστροφή τους στα μεγάλα σαλόνια. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης θα φιλοξενηθεί από τον ΑΟΧ/Κισσαμικό ενώ ο ΟΦΗ θα υποδεχτεί τον συμπατριώτη Εργοτέλη, στο μεγάλο κρητικό ντέρμπι.

Αναλυτικά:

ΑΟΧ Κισσαμικός - Άρης
Διαιτητής: Ζαραβίνος (Αθηνών)
Βοηθοί: Οικονόμου (Δυτ. Αττικής), Πολυχρονιάδης (Αν. Αττικής)
4ος: Αντιπαριώτης (Αν. Αττικής)

Αν. Καρδίτσας – ΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας
Διαιτητής: Δραγάτης (Αν. Αττικής)
Βοηθοί: Λεωνίδας (Τρικάλων), Κάλλης (Αν. Αττικής)
4ος: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)

Παναιγιάλειος - Καλλιθέα
Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας)
Βοηθοί: Παπαδάκης (Ηρακλείου), Πριόνας (Εύβοιας)
4ος: Κακριδής (Πειραιά)

Αιγινιακός - Απόλλων Λάρισας
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Έβρου)
Βοηθοί: Τίκας (Καρδίτσας), Τερζόπουλος (Έβρου)
4ος: Κιγιτζή (Ξάνθης)

Απόλλων Πόντου – ΑΟ Τρίκαλα
Διαιτητής: Κουκούλας (Λέσβου)
Βοηθοί: Καρμίρης (Λέσβου), Κρυωνάς (Σερρών)
4ος: Φωτιάδης (Σερρών)

ΟΦΗ - Εργοτέλης (17:00)
Διαιτητής: Σωτηριάδης (Λασιθίου)
Βοηθοί: Τρουλινός (Ηρακλείου), Πάγκαλος (Λασιθίου)
4ος: Κουναλάκης (Ηρακλείου)

Σέντρα των αγώνων στις 15:00.

Δράση όμως σήμερα και στην Γ’ Εθνική με πολλές και κρίσιμες αναμετρήσεις στους επτά από τους οκτώ ομίλους. Και αυτό γιατί στον πρώτο απομένει η τελευταία αγωνιστική, η οποία θα διεξαχθεί την επόμενη εβδομάδα, όταν θα «πέσει η αυλαία» της κανονικής περιόδου και στους οκτώ ομίλους του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα:

2ος ΟΜΙΛΟΣ (29η αγωνιστική)
Άρης Παλαιοχωρίου-Λαγκαδάς 15:00
Φίλιππος Αλεξάνδρειας-ΑΕΠ Ηρακλής 15:00
Κιλκισιακός-Αλμωπός Αριδαίας 15:00
Εδεσσαϊκός-Καμπανιακός 15:00
ΑΟ Καρδίας-Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 15:00
ΑΕ Καρίτσας-Νάουσα 15:00
Μακεδονικός-Αγροτικός Αστέρας 15:00
Ρεπό: Πιερικός

3ος ΟΜΙΛΟΣ (25η αγωνιστική)
ΑΕΠ Καραγιαννίων-Σκουφάς Κομποτίου 15:00
Αστέρας Παραποτάμου-Νέος Αμφίλοχος 15:00
Εθνικός Φιλιππιάδας-Τηλυκράτης 15:00
Πανλευκάδιος-Θεσπρωτός 15:00
Μακεδονικός Φούφα-Δόξα Κρανούλας 15:00
Καστοριά-ΑΕ Λευκίμμης 0-3 (α.α.)
Ρεπό: Ερμής Αμυνταίου

4ος ΟΜΙΛΟΣ (25η αγωνιστική)
Οπούντιος Μαρτίνου-ΑΟ Σελλάνων 15:00
Αχιλλέας Φαρσάλων-Ρήγας Φεραίος 15:00
Αλμυρός-Αμβρυσσέας 15:00
Θήβα-Αστέρας Ιτέας 15:00
Βελούχι-Βόλος 15:00
Νίκη Βόλου-Διγενής Νεοχωρίου 28/3
Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου

5ος ΟΜΙΛΟΣ (21η αγωνιστική)
Παναρκαδικός-Παλληξουριακός 14:00
ΠΑΟ Βάρδας-Αχαϊκή 15:00
Διαγόρας Βραχνέικων-Ζάκυνθος 15:00
Αστέρας Βλαχιώτη-Λεωνίδιο Σήμερα, 3μ.μ.
Αστέρας Αμαλιάδας-Καλαμάτα 15:00
Τσικλητήρας Πύλου-Πανηλειακός 15:00

6ος ΟΜΙΛΟΣ (21η αγωνιστική)
Προοδευτική-Ζευγολατιό 15:00
Ιωνικός-Ρόδος 15:00
Διαγόρας Ρόδου-Ιάλυσος 15:00
Εθνικός Πειραιώς-Κερατσίνι 15:00
Πέλοπας Κιάτου-Ένωση Ασπροπύργου 15:00
Ρεπό: Λουτράκι

7ος ΟΜΙΛΟΣ (21η αγωνιστική)
Αήττητος Σπάτων-Ερμής Κιβερίου 15:00
Διαγόρας Αγ. Παρασκευής-Τρίγλια Ραφήνας 15:00
Θύελλα Ραφήνας-Ερμιονίδα 15:00
Πανθηραϊκός-Αιολικός 15:00
Παναργειακός-Ταμυναϊκός 15:00
Ρεπό: Χαλκίδα

8ος ΟΜΙΛΟΣ (21η αγωνιστική)
Ηρόδοτος-ΑΕ Μυλοποτάμου 15:00
Ιεράπετρα-Κηφισιά 15:00
Ηλυσιακός-Φωστήρας 15:00
Άγιος Ιερόθεος-Αιγάλεω 15:00
Ερμής Ζωνιανών-ΑΟ Παλαιοχώρας 15:00
Ρεπό: Ατσαλένιος

Μπείτε στο live chat και σχολιάστε:

 



ΕΣΑΚΕ: Ο Γκουντάιτις έκανε το πιο γρήγορο double-double!
ΕΣΑΚΕ: Ο Γκουντάιτις έκανε το πιο γρήγορο double-double!
Live Chat Βραζιλία-Ελβετία 1-0
Live Chat Βραζιλία-Ελβετία 1-0
Μουντιάλ 2022: Πάτησε το τούρμπο και σκόραρε ο Βινίσιους, τον... φρέναρε το VAR (video)
Μουντιάλ 2022: Πάτησε το τούρμπο και σκόραρε ο Βινίσιους, τον... φρέναρε το VAR (video)
ΠΑΣ Γιάννινα: Τελειωμένος ο Πριόρ, ψάχνονται για διαζύγιο οι Ηπειρώτες!
ΠΑΣ Γιάννινα: Τελειωμένος ο Πριόρ, ψάχνονται για διαζύγιο οι Ηπειρώτες!