LIVE τα αποτελέσματα σε Football League και Γ’ Εθνική (26/11)
SHARE

LIVE τα αποτελέσματα σε Football League και Γ’ Εθνική (26/11)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το Onsports την δράση όλων των αγώνων στην Football League και την Γ΄ Εθνική.

Πλήρης αγωνιστική δράση στη δεύτερη τη τάξει κατηγορία του ελληνικού ποδοσφαίρου και πολλές κρίσιμες αναμετρήσεις στην Γ’ Εθνική στο σημερινό πρόγραμμα.

Με τέσσερις αναμετρήσεις συνεχίζεται σήμερα (26/11) η 5η αγωνιστική στην Football League. Θυμίζουμε χθες ο Άρης κέρδισε με 2-1 την Παναχαϊκή και συνεχίζει να οδηγεί αήττητος την κούρσα της βαθμολογίας. Ο ΟΦΗ επικράτησε δύσκολα της Καλλιθέας με 2-1 ενώ ο Πανσερραϊκός πανηγύρισε το πρώτο τρίποντο της χρονιάς μετά το 2-0 επί της ΑΕ Καραϊσκάκης.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα στην Football League:

Δόξα Δράμας – Εργοτέλης (15:00)
Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς)
Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Χριστάκογλου (Χαλκιδικής)
4ος: Φωτιάδης (Σερρών)

ΑΟΧ Κισσαμικός - Βέροια (15:00)
Διαιτητής: Βισκαδούρος (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Δασκαλάκης, Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου)
4ος: Κουναλάκης (Ηρακλείου)

Παναιγιάλειος – Τρίκαλα (15:00)
Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Παπανικολάου (Κορινθίας), Κορτέσης (Αθηνών)
4ος: Δραγάτης (Δυτ. Αττικής)

Αιγινιακός - Απόλλων Πόντου (15:00)
Διαιτητής: Θεοδωρόπουλος (Φλώρινας)
Βοηθοί: Δημόπουλος (Φλώρινας), Στεφανής (Καρδίτσας)
4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ
1 Άρης 5 15 13-3
2 ΟΦΗ 5 11 10-2
3 Παναχαϊκή 5 10 8-3
4 Δόξα Δράμας 4 10 5-0
5 ΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας 5 9 5-4
6 ΑΟΧ/Κισσαμικός 4 8 6-2
7 Απόλλων Πόντου 4 8 6-3
8 Αν. Καρδίτσας 5 7 3-4
9 Βέροια 4 6 6-4
10 Παναιγιάλειος 4 5 5-5
11 ΑΕ Σπάρτη 4 5 4-3
12 Πανσερραϊκός 5 4 8-11
13 Απόλλων Λάρισας 5 3 4-8
14 Εργοτέλης 4 2 4-6
15 Α.Ο. Τρίκαλα 4 2 0-3
16 Καλλιθέα 5 1 1-8
17 Αιγινιακός 4 1 1-14
18 Αχαρναϊκός 4 -24 2-8
* Ο Αχαρναϊκός έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

Την ίδια ώρα, στις 15:00 θα έχουμε δράση σε τρεις ομίλους στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής. Στον 2ο όμιλο θα διεξαχθούν οι αναμετρήσεις για την 11η αγωνιστική, ενώ για τον 3ο και τον 4ο όμιλο θα πραγματοποιηθούν τα παιχνίδια της 10ης αγωνιστικής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

2ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική)
Άρης Παλαιοχωρίου-Αλμωπός Αριδαίας 15:00
ΑΕΠ Ηρακλής-Καμπανιακός 15:00
Πιερικός-Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 15:00
Λαγκαδάς-Νάουσα 15:00
Φίλιππος Αλεξάνδρειας-Μακεδονικός 15:00
Κιλκισιακός-ΑΕ Καρίτσας 15:00
Εδεσσαϊκός-ΑΟ Καρδίας 15:00
Ρεπό: Αγροτικός Αστέρας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 10 αγώνες)
1 Άρης Παλαιοχωρίου 22
2 ΑΕΠ Ηρακλής 20 -9αγ.
3 Αλμωπός Αριδαίας 20
4 Μακεδονικός 16 -9αγ.
5 Πιερικός 16
6 Λαγκαδάς 15 -9αγ.
7 Νάουσα 15 -9αγ.
8 Αγροτικός Αστέρας 14
9 Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 13
10 ΑΟ Καρδίας 12 -9αγ.
11 Φίλιππος Αλεξάνδρειας 11 -9αγ.
12 Εδεσσαϊκός 9 -9αγ.
13 ΑΕ Καρίτσας 8 -9αγ.
14 Κιλκισιακός 5 -9αγ.
15 Καμπανιακός 1 -9αγ.

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)
Νέος Αμφίλοχος-ΑΕΠ Καραγιαννίων 15:00
Τηλυκράτης-Ερμής Αμυνταίου 15:00
Θεσπρωτός-Σκουφάς Κομποτίου 15:00
Δόξα Κρανούλας-Αστέρας Παραποτάμου 15:00
Μακεδονικός Φούφα-Εθνικός Φιλιππιάδας 15:00
Καστοριά-Πανλευκάδιος 15:00
Ρεπό: ΑΕ Λευκίμμης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγώνες)
1 Τηλυκράτης 19
2 ΑΕΠ Καραγιαννίων 17
3 Μακεδονικός Φούφα 16 -8αγ.
4 Ερμής Αμυνταίου 15
5 ΑΕ Λευκίμμης 14
6 Νέος Αμφίλοχος 12 -8αγ.
7 Δόξα Κρανούλας 12 -8αγ.
8 Θεσπρωτός 10 -8αγ.
9 Εθνικός Φιλιππιάδας 9 -8αγ.
10 Καστοριά 7 -8αγ.
11 Σκουφάς Κομποτίου 6 -8αγ.
12 Πανλευκάδιος 5 -8αγ.
13 Αστέρας Παραποτάμου 4 -8αγ.

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)
Ρήγας Φεραίος-Οπούντιος Μαρτίνου 15:00
Αμβρυσσέας-Ολυμπιακός Βόλου 15:00
Αστέρας Ιτέας-ΑΟ Σελλάνων 15:00μ.
Διγενής Νεοχωρίου-Αχιλλέας Φαρσάλων 15:00
Νίκη Βόλου-Αλμυρός 15:00.
Βελούχι-Θήβα 15:00
Ρεπό: Βόλος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγώνες)
1 Βόλος 24
2 Αλμυρός 16 -8αγ.
3 Αστέρας Ιτέας 14 -8αγ.
4 Αμβρυσσέας 14
5 Ολυμπιακός Βόλου 13
6 ΑΟ Σελλάνων 11 -8αγ.
7 Νίκη Βόλου 11 -7αγ.
8 Ρήγας Φεραίος 9 -8αγ.
9 Θήβα 9 -8αγ.
10 Οπούντιος Μαρτίνου 7 -8αγ.
11 Αχιλλέας Φαρσάλων 7 -8αγ.
12 Διγενής Νεοχωρίου 7 -8αγ.
13 Βελούχι 6 -8αγ.

Μπείτε στο Live Chat του Onsports και σχολιάστε:

Παίζουμε μπαλίτσα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!

Άρση Βαρών: Αρχίζουν στα Ιωάννινα τα Πανελλήνια πρωταθλήματα
Άρση Βαρών: Αρχίζουν στα Ιωάννινα τα Πανελλήνια πρωταθλήματα
Ολυμπιακός: Απών και πάλι ο Πρίντεζης
Ολυμπιακός: Απών και πάλι ο Πρίντεζης
MasterChef: Χείμαρρος ο Χαράλαμπος Κοτσώνης: «Κόβονται στιγμιότυπα στο μοντάζ…»
MasterChef: Χείμαρρος ο Χαράλαμπος Κοτσώνης: «Κόβονται στιγμιότυπα στο μοντάζ…»
ΟΦΗ: Έτοιμοι οι Σακόρ και Στρέζος
ΟΦΗ: Έτοιμοι οι Σακόρ και Στρέζος

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies