Σερβία-Ελλάδα 3-1: Φιλική ήττα για τις Ελπίδες

Η Εθνική Ελπίδων γνώρισε την ήττα από την αντίστοιχη ομάδα της Σερβίας με 3-1 σε φιλικό παιχνίδι.

Μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα για την αγωνιστική κατάσταση των παικτών είχε σήμερα ο Αντώνης Νικοπολίδης, με την διεξαγωγή φιλικής αναμέτρησης με την Σερβία. Η Εθνική μπορεί να ηττήθηκε με 3-1 αλλά οι παίκτες της... κέρδισαν εμπειρίες, εν όψει των επίσημων υποχρεώσεων της «γαλανόλευκης».

Η Εθνική Ελλάδος προηγήθηκε στο σκορ με τον Ανδρούτσο (14') αλλά ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Σάπονιτς έφερε το ματς στα ίδια. Οι Σέρβοι ήταν καλύτεροι στο δεύτερο μέρος και με το δεύτερο τέρμα του Σάπονιτς (55’) και το γκολ του Πάντοβιτς (59’) διαμόρφωσαν το τελικό 3-1.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα δώσει νέο φιλικό με τη Βουλγαρία τη Δευτέρα (12/6, 18:30) στο National Football Center BFU.

ΕΛΛΑΔΑ: Θεοδωράκης, Σάλιακας (46' Δεληγιαννίδης), Τσιμίκας (69' Κατράνης), Ευαγγέλου (46' Νικολάου), Καραχάλιος, Κουλούρης (46' Βέργος), Λάμπρου (46' Λημνιός), Ανδρούτσος, Μανθάτης, Ορφανίδης (46' Αγγελόπουλος), Πασαλίδης (76' Χατζητερζόγλου).

Πόλο: Στα ημιτελικά ο Εθνικός, 11-10 τη Γλυφάδα σε ματς - θρίλερ
Champions League: Ο Βινίσιους κράτησε όρθια τη Ρεάλ στο Μόναχο!
Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 80-82 (71-71 κ.α.): Ο Πάρκερ τον… ξέρανε στην εκπνοή
Το ιστιοφόρο Pytheas, το οποίο συνοδεύει την ολυμπιακή φλόγα, έφτασε στην Κάτω Ιταλία