Νίκησε με... buzzer beater η Μάλαγα!

Το γκολ του Χαβιέρ Οντιβέρος στις καθυστερήσεις (92), επέτρεψε στην Μάλαγα, να πανηγυρίσει σπουδαία νίκη (4-3) απέναντι στην Ντεπορτίβο Λα Κορούνια.

Μίκαελ Σάντος (21' πέναλτι και 56')και Σάντρο Ραμίρες (40') τα άλλα γκολ για την ομάδα της Ανδαλουσίας. Για τον σύλλογο της Γαλικίας που άνοιξε το σκορ, δύο γκολ πέτυχε ο Σέλσο Μπόργκες (4' πέναλτι,82')και ένα ο Φλόριν Αντόνε (72΄).

Χθες η αποβολή του Κριστιάνο Πιτσίνι μόλις στο 17ο λεπτό, με απευθείας κόκκινη κάρτα, αποδείχθηκε καθοριστική για την εξέλιξη του αγώνα στο «Ιπουρούα» ανάμεσα στην Έιμπαρ και την Μπέτις.

Δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Πέδρο Λεόν, στο 23΄ ο Σέρχι Ενρίχ διπλασίασε για τους Βάσκους και η εναρκτήρια αναμέτρηση της 13ης αγωνιστικής στην Primera Division πήρε το δρόμο της, για να λήξει τελικά 3-1 με τα γκολ των Κάστρο και Κίκε, στο λυκόφως του αγώνα.

Τα απτελέσματα της 13ης αγωνιστικής:

Έιμπαρ-Μπέτις 3-1
(19΄ Πέδρο Λεόν, 23΄ Ενρίχ, 90΄+ Κίκε - 84΄Ρούμπεν Κάστρο)
Μάλαγα-Λα Κορούνια 4-3
(21' πέναλτι και 56' Μίκαελ Σάντος, 40'Ραμίρες, 92'Οντιβέρος-4' πέναλτι,82'Μπόργκες, 72' Αντόνε)