Κόλλησε η Νίκη Βόλου!

Έχει που έχει τα εξωαγωνιστικά προβλήματά της, δυσκολεύεται και στο αγωνιστικό.

Η Νίκη Βόλου δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του ουραγού Οπούντιου Μαρτίνου, μένοντας στο εκτός έδρας 1-1. Οι Βολιώτες προηγήθηκαν στο 28’ με γυριστή κεφαλιά του Κανελλόπουλου, έξι λεπτά αργότερα ο Κρεββατάς σε κενή εστία… αστόχησε και εκεί που η Νίκη έψαχνε δεύτερο γκολ, εν τέλει υπέστη σοκ!

Δευτερόλεπτα αφότου ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, ο Σταυράκης έκανε τραγικό λάθος και ο Καντού από κοντά και δίχως… απειλή, ισοφάρισε σε 1-1. Στα εναπομείναντα λεπτά το ματς «χάλασε», με αρκετά νεύρα και δίχως πολλές φάσεις.

Ο Μπαλαράμπε είχε την ευκαιρία να σκοράρει από κοντά, όμως το σουτ του έφυγε ελάχιστα άουτ στο 67’, στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Καντού νικήθηκε από τον πορτιέρε της Νίκης ο οποίος κράτησε το 1-1, ενώ το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με τον Κανελλόπουλο να πιάνει κεφαλιά και τον τερματοφύλακα του Οπούντιου με φοβερή επέμβαση να του αρνείται το γκολ!

Οπούντιος Μαρτίνου: Καρανάσιος, Κοτσαλάς, Κουτσούμπας, Σπυριδάκης, Τσέλος, Πέπας,
Γκριτζάπης, Δέδες, Κάντου, Κακάβα, Θαναηλάκης.

Νίκη Βόλου: Σταυράκης, Κεμάλι, Παπαδόπουλος, Ναουμίδης, Χολέβας, Ιβανίδης (55’ Μπιτσάκος), Βέργος (83’ Κόλα), Ελευθεριάδης, Μπαλαράμπε (66’ Κυπτίου), Κανελλόπουλος, Κρεββατάς

Πηγή: mikriliga.com

Παναθηναϊκός: «Βόμβα» από Τουρκία - «Συνάντηση Αλαφούζου με Μπουλούτ»
Παναθηναϊκός AKTOR: Αποθέωση για τον Εργκίν Αταμάν - «Τον αναγέννησε από τις στάχτες του»
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ: Οι διαιτητές του Game 5 στο ΟΑΚΑ
ΑΕΚ: Στη Σουηδία για τον Πίττα - Τι είπε ο Κύπριος φορ που σκόραρε δύο γκολ