Χαλαρό 3-0 ο Άρης (photos)

Εύκολα κι απλά ο Άρης πέτυχε τρίτη σερί νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής καθώς επιβλήθηκε 3-0 του Ηρακλή Αμπελοκήπων στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου συνεχίζει την πορεία της στη Γ’ Εθνική χωρίς απώλειες στον 1ο όμιλο στα τρία τελευταία ματς. Ο Άρης επιβλήθηκε 3-0 του Ηρακλή Αμπελοκήπων, «καθαρίζοντας» από νωρίς το ματς. Μόλις στο 6’ ο Καπνίδης άνοιξε το σκορ, ενώ στο 15’ ο Παυλίδης μετά από σέντρα του Ραούλ Μπράβο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Το τελικό αποτέλεσμα  διαμορφώθηκε λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με αυτογκόλ του Μπάρμπα. Έτσι, στο δεύτερο ημίχρονο ο Αναστόπουλος έδωσε χρόνο σμυμετοχής και στον Κυβελίδη αλλά και στον Καλογέρη, ωστόσο είχε χάσει από το 16’ τον Τάτο που αποχώρησε κι έδωσε τη θέση του στον Ρόβα.

Άρης: Τζινάρ, Γεωργιάδης (62΄Καλογέρης), Τσουμάνης, Ραούλ Μπράβο, Μελισσάς, Παυλίδης, Καζναφέρης, Ντούνης, Πόι, Τάτος (16΄Ρόβας), Καπνίδης (46΄Κυβελίδης)

Ηρακλής Αμπελοκήπων: Παπαθανασίου, Βόσδου, Σκέμπης, Μπάρμπας (42΄Καραγιώργος), Παναγιωτίδης, Παπαδημητρίου, Παπαϊωάννου (16΄Ζυγκερίδης), Νικολίτσας, Χιονίδης (71΄Σάρρος), Σαμπιασβίλι, Λιόνης