Γελάει όλη η Ευρώπη με την Ελλάδα

Ντροπιαστική εικόνα από την Ελλάδα στο παιχνίδι με τη Βόρειο Ιρλανδία όπου διασύρθηκε γνωρίζοντας την ήττα με 3-1 – Τραγικές επιλογές από Τσάνα!

Ξανά τα ίδια. Ξανά ντροπιαστική εικόνα, ξανά ήττα, ξανά μηδενικό σημάδι πως υπάρχει μέλλον στην Ελλάδα. Απέναντι στη Βόρειο Ιρλανδία το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα έπαιζε για την ιστορία του, ωστόσο με άμυνα που θύμιζε ερασιτεχνικού επιπέδου, ήρθε η ήττα με 3-1!

Στο πρώτο ημίχρονο οι διεθνείς κράτησαν τα προσχήματα και είχαν καλή παρουσία για να δεχτούν γκολ από… μισή φάση όταν ο Ντέιβις έκανε το 1-0 από κοντά. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Μήτρογλου είχε δοκάρι στη μοναδική φάση μας.

Στο δεύτερο μέρος όμως, έγιναν αδιανόητα πράγματα από την άμυνα της Ελλάδας για να πετύχουν δύο απίστευτα γκολ οι γηπεδούχοι. Αρχικά ο Μαγκένις με κεφαλιά είδε τον Καρνέζη να χαζεύει την μπάλα και να πηγαίνει στα δίχτυα του, ενώ στο 58’ ο Ντέιβις έκανε κεφαλιά από το ύψος της περιοχής για να δεχτεί και αυτό το γκολ ο Καρνέζης!

Από εκεί και πέρα, το μόνο που κατάφερε η Ελλάδα ήταν να μειώσει στο 87’ με γκολ του Χρήστου Αραβίδη που ήταν το πρώτο του με το εθνόσημο στο στήθος. Αυτό που έμεινε όμως, ήταν η μη χρησιμοποίηση του Φορτούνη, παρά του ότι είναι μακράν ο πιο φορμαρισμένος παίκτης της Ελλάδας αυτή τη στιγμή.

Δημήτρης Μελισσανίδης: «Η ΑΕΚ είναι η μοίρα μας, η ζωή και η ιστορία μας»
Basket League: Συνελήφθη ξένος παίκτης για ενδοοικογενειακή βία
Παναθηναϊκός: Χωρίς Παλάσιος, αλλά με Αϊτόρ στη Λαμία – Η αποστολή του Φατίχ Τερίμ
Στέφανος Τσιτσιπάς: Για την πρόκριση στον τελικό του Barcelona Open – Ώρα και κανάλι με Λάγιοβιτς