Ξύπνησε στο δεύτερο η Ντόρτμουντ (videos)

Ξεσπώντας στο δεύτερο ημίχρονο, η Ντόρτμουντ έκαμψε την αντίσταση της Ίγκολσταντ για να επικρατήσει 4-0.

Εντυπωσιακή ήταν η Ντόρτμουντ στο δεύτερο ημίχρονο απέναντι στην Ίγκολσταντ και έτσι κατάφερε να κάνει το απόλυτο στα πρώτα της δύο παιχνίδια δείχνοντας έτοιμη για να διεκδικήσει τον τίτλο.

Στο 55’ ο Γκίντερ έλυσε το γόρδιο δεσμό με τα αντίπαλα δίχτυα και έτσι όλα έγιναν πιο άνετα για τους «κιτρινόμαυρους». Στο 60’ ο Ρόις από το σημείο του πέναλτι έκανε το 2-0 για να έρθει ακόμα ένα ξέσπασμα στα τελευταία λεπτά.

Στο 84’ ο Καγκάβα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 και το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Αουμπαμεγιάνγκ στο 91’.

ΙΝΓΚΟΛΣΤΑΝΤ: Νίλαντ, Λέβελς, Μπρέγκερι, Χούμπνερ (46’ Ματίπ), Ένγκελ (74’ Σούτνερ), Ρόγκερ, Γκρομπ, Μοράλες, Χάρτμαν (61’ Λεξ), Λέκι, Χίντερσερ.
ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Μπέρκι, Γκίντερ, Σούμποτιτς, Χούμελς, Σμέλτσερ, Βεγκλ, Γκιουντογάν, Καγκάβα (86’ Κάστρο), Ρόις (80’ Ράμος), Μκιταριάν (73’ Χόφμνα), Αουμπαμεγιάνκ.

Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!
Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία