Λανς – Μονπελιέ 0-1 (video)

Σε ένα από τα αδιάφορα παιχνίδια για το γαλλικό πρωτάθλημα, η Μονπελιέ πήρε νίκη ψυχολογίας επικρατώντας 1-0 της Λανς εκτός έδρας.

Με τη Λανς να έχει ήδη υποβιβαστεί, δεν υπάρχει κανένα ενδιαφέρον για τα τελευταία της παιχνίδια και η απογοήτευσή της φαίνεται από το γεγονός πως στην εντός έδρας αναμέτρησή της με τη Μονπελιέ δεν μπόρεσε να πάρει κάτι θετικό, γνωρίζοντας την ήττα με 1-0.

Το γκολ που έδωσε και το τρίποντο στους φιλοξενούμενους ήρθε από τον Μουνιέρ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΛΑΝΣ: Ριού (22’ Μπελόν), Μουρ, Λαντρέ, Γκμπαμίν, Μπουλενγκέρ, Λε Μουάν, Σιπριέν, Ελ Γιαντεγιαουί (73’ Μπα), Σαβάρια, Κουλιμπαλί (79’ Μαντιανί), Τουζγκάρ.
ΜΟΝΠΕΛΙΕ: Λιγκάλι, Τιενέ, Ελ Καουτάρι, Ντεπλάν, Σκιρί, Μαρβό, Σαϊχί, Μαρτέν (79’ Ριμπελέν), Βούτριτς (57’ Καμαρά), Μπάριος (57’ Μπεριγκό), Μουνιέρ.