Δωτιεάς Αγιάς –Πύρασος  2-0

Δωτιεάς Αγιάς –Πύρασος 2-0

Ο Δωτιεάς  Αγιάς  κέρδισε 2-0 τον Πύρασο για την 28η αγωνιστική της Γ εθνικής και έκανε σπουδαίο βήμα για την παραμονή , στην κατηγορία.

Η ομάδας της Αγιάς, ξέφυγε τρεις πόντους της Αναγέννηση Άρτας και μπορεί να ελπίζει πλέον βάσιμα  στην παραμονή. Όλα θα κριθούν την ερχόμενη αγωνιστική, καθώς η Αγία υποδέχεται την Αναγέννηση Άρτας. Αν οι γηπεδούχοι δεν χάσουν τότε κερδίζουν την παραμονή τους.

Ο Γκίκα με κοντινό πλασέ στο 4ο μόλις λεπτό άνοιξε το σκορ. Στο 23' ύστερα από κόρνερ του Πετρουζέλη, ο Κατσίκης έπιασε αμαρκάριστος την κεφαλιά που έφυγε άουτ, ενώ το 2-0 για τους γηπεδούχους έγινε λίγο πριν βγει το ημίχρονο, στο 45ο λεπτό με προβολή του Κατσίκη.

Συνθέσεις:

Δωτιέας: Σταυράκης, Λάιος (64' Ουέλινγτον), Μπαρούτας, Πετρουζέλης, Κοκκίνης, Δημολιός, Τσατσαλίδης (90' Κορλός), Νταφούλας, Κουβελάς( 73' Λούμπος), Γκίκα, Κατσίκης.

Πύρασος: Βαν ντε Γουίχε, Σφάκας (79' Γκάγκας), Βέργος, Γ. Κοντοβάς, Δαμάσκος (46' Κοτζαθανάσης), Στεφανής, Μπασδάνης, Βαγγελάκος, Τσιουρέλης (53' Μαλακασιώτης), Π.Χρ. Κοντοβάς, Αναστασίου.

Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ