Νάπολι – Σαμπντόρια 4-2 (videos)

Στους δύο βαθμούς από την πρώτη τριάδα μείωσε η Νάπολι ύστερα από την εμφατική της νίκη με 4-2 επί της Σαμπντόρια.

Εντυπωσιακό παιχνίδι έγινε στο «Σαν Πάολο» όπου η Νάπολι υποδέχτηκε τη Σαμπντόρια για να πάρει την ευρεία νίκη με 4-2 και να πλησιάσει στους δύο βαθμούς από την πρώτη τριάδα της βαθμολογίας.

Ο Αλμπιόλ στο 12’ με αυτογκόλ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Πριν από το ημίχρονο όμως, οι «παρτενοπέι» είχαν γυρίσει το ματς. Στο 31’ ο Γκαμπιαντίνι έκανε το 1-1 και τρία λεπτά αργότερα ο Ιγκουαΐν ανέτρεψε το σκορ.

Στο 47’ ο Ινσίνιε ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1 για να γίνει το 4-1 από τον Ιγκουαΐν στο 81’ από το σημείο του πέναλτι. Στο 89’ ο Μουριέλ απλά μείωσε για το τελικό 4-2.

ΝΑΠΟΛΙ: Αντούχαρ, Ενρίκε, Ραούλ Αλμπιόλ, Μπρίτος, Γκουλάμ, Ζοργκίνιο, Νταβίντ Λόπεζ (76’ Γκαργκάνο), Καγιεχόν, Γκαμπιαντίνι (65’ Χάμσικ), Ινσίνιε, Ιγκουαΐν (82’ Ζαπάτα).
ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ: Βιβιάνο, Μεσμπά, Ρομανιόλι, Σιλβέστρε, Ντε Σιλβέστρι, Ομπιάνγκ, Παλόμπο (64’ Ντάνκαν), Οκάκα, Σοριάνο (76’ Μπεργκέσιο), Έντερ (46’ Μουριέλ), Ετό.