Αχαϊκή - Βύζας Μεγάρων 1-2

Νίκη παραμονής πέτυχε ο Βύζας Μεγάρων μέσα στην έδρα της Αχαϊκής με 2-1 και θα αγωνίζεται και του χρόνου στην Γ' Εθνική αντίθετα με τους αντιπάλους του

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά τον αγώνα και προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό. Ο Κωστής έκανε την πάσα για τον Καρρά κι εκείνος από κοντά νίκησε τον Διαμάντη για το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι πάντως δεν το έβαλαν κάτω και ισοφάρισαν μετά από τριάντα λεπτά με τον Μητρόπουλο να σκοράρει από το σημείο του πέναλτι, σε μία παράβαση την οποία κέρδισε ο ίδιος.

Στο 70' ο Βύζας ολοκλήρωσε την ανατροπή με «δράστη» τον Παπαδόπουλο ο οποίος σκόραρε με υπέροχο τακουνάκι μετά από σέντρα του Μητρόπουλου.

Οι νικητές ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Σιδέρη με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 90'.

ΑΧΑΪΚΗ (Γιάννης Ζερδεβάς): Δρακόπουλος, Αποσκίτης (75' Κακαφώνης), Κωστής, Πετρόπουλος, Κυριαζόπουλος, Αυγερινός,. Μητρόπουλος (46΄Γεωργίου), Γιουβανέλης, Καρράς, Φραγκουλιάς (69' Ντάζος), Αθανασόπουλος, Γεωργίου

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ (Άγγελος Κωνσταντινόπουλος): Διαμάντης, Χουστουλάκης, Δημακλακος, Διαμαντόπουλος, Αλεβίζος (89' Κορομηλάς), Σιδέρης, Μητρόπουλος, Μιχαλόπουλος (87' Σελμανάι), Παπαδόπουλος, Στρατάκης, Ανδριανόπουλος (75' Βλάχος)

Γιατράς: «Συγκέντρωση για να φτάσουμε στη νίκη»
ΑΕΚ: Έκανε... πλάκα στο Πο, άνετο «διπλό» με Ορτέζ!
Το… ποίημα του Ράις κόντρα στον Ολυμπιακό σε slow motion (video)