Αχαϊκή - Βύζας Μεγάρων 1-2

Νίκη παραμονής πέτυχε ο Βύζας Μεγάρων μέσα στην έδρα της Αχαϊκής με 2-1 και θα αγωνίζεται και του χρόνου στην Γ' Εθνική αντίθετα με τους αντιπάλους του

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά τον αγώνα και προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό. Ο Κωστής έκανε την πάσα για τον Καρρά κι εκείνος από κοντά νίκησε τον Διαμάντη για το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι πάντως δεν το έβαλαν κάτω και ισοφάρισαν μετά από τριάντα λεπτά με τον Μητρόπουλο να σκοράρει από το σημείο του πέναλτι, σε μία παράβαση την οποία κέρδισε ο ίδιος.

Στο 70' ο Βύζας ολοκλήρωσε την ανατροπή με «δράστη» τον Παπαδόπουλο ο οποίος σκόραρε με υπέροχο τακουνάκι μετά από σέντρα του Μητρόπουλου.

Οι νικητές ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Σιδέρη με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 90'.

ΑΧΑΪΚΗ (Γιάννης Ζερδεβάς): Δρακόπουλος, Αποσκίτης (75' Κακαφώνης), Κωστής, Πετρόπουλος, Κυριαζόπουλος, Αυγερινός,. Μητρόπουλος (46΄Γεωργίου), Γιουβανέλης, Καρράς, Φραγκουλιάς (69' Ντάζος), Αθανασόπουλος, Γεωργίου

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ (Άγγελος Κωνσταντινόπουλος): Διαμάντης, Χουστουλάκης, Δημακλακος, Διαμαντόπουλος, Αλεβίζος (89' Κορομηλάς), Σιδέρης, Μητρόπουλος, Μιχαλόπουλος (87' Σελμανάι), Παπαδόπουλος, Στρατάκης, Ανδριανόπουλος (75' Βλάχος)

Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι
Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης: «Μας αρέσει ο ανήφορος - Συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε»