Άρης – Έβρος Σουφλίου 3-0

Ο Άρης πήρε τη νίκη που αναζητούσε, αλλά την ίδια ώρα ο Πανσερραϊκός «πέρασε» από την Καβάλα και παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Ο Άρης ήθελε να πάρει τη νίκη απέναντι στον Έβρο Σουφλίου και να περιμένει... ευχάριστα από την Καβάλα, τα οποία όμως δεν ήρθαν. Ο Πανσερραϊκός κατάφερε να περάσει 1-0 από το «Ανθή Καραγιάννη» και να μείνει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Δημήτρη Καλαϊτζίδη πάντως, έκανε το χρέος της και νίκησε 3-0 την ομάδα από το Σουφλί. Η πρώτη απειλή του Άρη ήρθε στο 26' με το δοκάρι του Σουνά από εκτέλεση φάουλ, αλλά στο τέλος του ημιχρόνου οι «κίτρινοι» βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Στο 41' ο Καπνίδης με ωραία προβολή άνοιξε το σκορ, ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο Σαμαράς με κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-0. Στο 90', ο Ν΄Λουντουλού έκανε το 3-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, με τους ανθρώπους και τους παίκτες του Άρη να περιμένουν το τελικό αποτέλεσμα από την Καβάλα, το οποίο όμως δεν ήταν το επιθυμητό...

ΑΡΗΣ: Φυσέκης, Γεωργιάδης, Σαμαράς, Γκόλιας, Λιόνης, Σανιά, Καλογέρης, Ν΄Λουντούλου, Σουνάς, Πόι και Καπνίδης

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ: Μπινόπουλος, Κίτσος, Παναγιώτου, Λίτσιος, Τσαπάνης, Αβογιάν, Μεμέτ, Εφραιμίδης, Ναθαναηλίδης, Δραγανίδης και Τοπούζης.

Λιγότερους διεθνείς αγώνες θέλει η Premier League
Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη