Παναργειακός - Δόξα Νέας Μανωλάδας 2-2

Δύο σημαντικούς βαθμούς «πέταξε» ο Παναργειακός μένοντας στο 2-2 εντός έδρας με τη Δόξα Νέας Μανωλάδας

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα κι έχουν πολλά παράπονα από την διαιτησία του Γαβρίλη από την Αθήνα.

Στο 21' ο Σίμωσης έβαλε μπροστά τον Παναργειακό, αλλά μέσα σε έντεκα λεπτά η κατάσταση είχε ανατραπεί πλήρως.

Αρχικά στο 24' ο Μαυρόπουλος με κεφαλιά ισοφάρισε και στο 32' ο Νικολόπουλος με πέναλτι έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους. Στη φάση του πέναλτι ο Παναργειακός έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Πότσι με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Στο 35' οι «πράσινοι» κέρδισαν πέναλτι, αλλά ο Μπριλάκης έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Τσάπαλου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι βγήκαν μπροστά και πίεσαν αλλά δεν μπορούσαν να φτάσουν στην ισοφάριση έχοντας μοιραίο παίκτη τον Κατσικοκέρη. Ωστόσο στο 91' η υπεροχή τους καρποφόρησε με τον Λιόση να σώζει τιν βαθμό.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Σωτήρης Αντωνίου): Κατσαούνης, Λιόσης, Καλαγκάνης, Μαυρομάτης (65' Μπεκατώρος), Μπριλάκης, Πότσι, Πούτσης (75' Παπαϊωάννου), Κοιλιάρας, Κατσικοκέρης, Σίμωσης, Ρότα

ΔΟΞΑ Ν. ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ (Μίλτος Γκόφας): Τσάπαλος, Παγουρίδης, Μπίζος, Αναγνωστόπουλος, Παπαδόπουλο, Μαυρόπουλος, Νικολόπουλος (78' Κωτσόκολος), Βατσής (55' Μελετίδης), Γούρμος (88' Πλαστουργός), Αργυρόπουλος, Σωτηρόπουλος

Στέφανος Ντούσκος: Ασημένιο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στην Ουγγαρία
Παναθηναϊκός: Ξέσπασε κατά του Φατίχ Τερίμ και των παικτών ο κόσμος στη Λεωφόρο (vids)
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: «Τρελαμένος» ο Αλμέιδα στο φινάλε – Δεν μπορούσε να τον συγκρατήσει κανείς!
Super League: "Μάχη" ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Ολυμπιακού για τίτλο, "αυτοκτόνησε" και μένει εκτός ο Παναθηναϊκός