Ζακυνθιακός - ΑΟ Λουτρακίου 4-1

Καταιγιστικός ήταν ο Ζακυνθιακός στο εντός έδρας παιχνίδι με τον ΑΟ Λουτρακίου και τον διέλυσε με 4-1

Με αυτό το «τρίποντο» η ομάδα από το νησί του Ιονίου Πελάγους στην ουσία «κλείδωσε» την παραμονή της στην κατηγορία.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε μόλις στο 18' με τον Σκοζάι ο οποίος πλάσαρε σωστά σε κενή εστία. Οι φιλοξενούμενοι όμως δέκα λεπτά αργότερα αντέδρασαν και ισοφάρισαν με τον Παπουτσή. Αυτό ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβε δράση ο πολύπειρος στράικερ Στάθης Καραμαλίκης. Ο βετεράνος φορ μέσα σε διάστημα 21 λεπτών σημείωσε χατ τρικ και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Στο 50' έκανε το 2-1, στο 56' το 3-1 και στο 71' το τελικό 4-1 μέσα σε αποθέωση.

ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ (Σπύρος Αντωνόπουλος): Χαρακτινός, Κολοβάκης, Τσαλέκου, Τζιαφέρης (46' Μπαρμπαρούσης), Νίκου, Λιβέρης, Σούρμπης, Κωστάκης, Πέττας (74΄' Κάρδαρης), Σκοζάϊ, Καραμαλίκης (84' Καλογέρης)

ΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ (Νίκος Μεσολλόγγης): Κόντης, Νώτης, Γκαρμίρης (81' Ντερτιλής), Σπέτσι (59' Χατζηστάμου), Μαυρέλης, Τσώκος, Παπουτσής, Διαμαντόπουλος (61' Βεργός), Χρυσαφίδης, Σιώκος, Σουσούνης

Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι