Καμπανιακός – Εθνικός Νέου Αγιονερίου 3-5

Ένα χορταστικό ματς είχαν την ευκαιρία να δουν οι φίλαθλοι στη Χαλάστρα, αν και αποχώρησαν πικραμένοι από την ήττα της ομάδας του Υφαντίδη

Μπορεί το ματς να ξεκίνησε ιδανικά για τον Καμπανιακό, αλλά στο τέλος «χαμογέλασε» ο Εθνικός Νέου Αγιονερίου που επιβλήθηκε τελικά με 5-3. Το σκορ λοιπόν άνοιξε για τους γηπεδούχους μόλις στο 4’ ο Υψηλός αλλά στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Πεχλιβάνης έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Μάλιστα, στο 8’ ο Στεφανίδης ύστερα από ατομική ενέργεια έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους που στο 42’ με τον Γκέρτσο πήραν «αέρα» δυο τερμάτων (3-1). Στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους ο Καμπανιακός ξαναμπήκε στο ματς καθώς μείωσε σε 3-2 στο 48’ με τον Υψηλό, ενώ στο 62’ ο Βαρότσης έφερε το ματς στα ίσια. Όμως ο Εθνικός είχε την «απάντηση» και στο 64΄πήρε προβάδισμα με τον Στεφανίδη και στο 75’ ο Δημηρακόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 5-3.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Λ. Υφαντίδης): Χατζηδάκης, Φοιτάς, Σαρίδης (46΄ Παπάζης), Κουντουράς, Ραγκαβίνας, Τσακίρης, Κουκουλέκης, Βαρότσης, Χρήστου (71΄ Ψαράς), Υψηλός, Γιαννακόπουλος (46΄ Σιδηρόπουλος)

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ (Δ. Ορφανός): Τεντώνης, Γραικός, Αλμπάνης, Χ. Λουιζίδης, Αποστολάς, Καρασίμος, Παπαδόπουλος, Στεφανίδης, Γκέρτσος (73΄ Γαλάνης), Πεχλιβάνης (72΄ Δημητρακόπουλος), Κρυστάλλης (69΄ Μπουζούρας)