Έβρος Σουφλίου – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 0-1

Οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι στο 40’ και οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το «διπλό» με γκολ στη… λήξη

Από μια μεγάλη ευκαιρία είχαν οι δυο ομάδες προκειμένου να πάρουν τη νίκη στο ματς της 25ης αγωνιστικής και οι φιλοξενούμενοι ήταν τελικά εκείνοι που κατάφεραν να την εκμεταλλευτούν. Στο ματς που έγινε στο Σουφλί λοιπόν, ο Έβρος υποδέχτηκε το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος και έφτασε πολύ κοντά στο γκολ, στο 40’. Συγκεκριμένα, ο Ερκάν ανατράπηκε από τον Δαγκούλη με τον ρέφερι να δίνει πέναλτι, τον Τοπούζη να εκτελεί εύστοχα αλλά να δίνεται επανάληψη. Την δεύτερη φορά όμως ο Παπαδόπουλος κατάφερε να αποκρούσει με το 0-0 να παραμένει. Έτσι, το ματς έφτασε στις καθυστερήσεις με τον Τσίλογλου να εκμεταλλεύεται τη λάθος αντίδραση του Βογιατζή και με δυνατό σουτ να γράφει το τελικό 1-0 υπέρ του Βυζαντίου.

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Νεκτ. Κελεσίδης): Βογιατζής, Κίτσος, Παναγιώτου, Λίτσιος, Τσαπάνης, Δραγανίδης, Μεμέτ Εμρέ, Ευφραιμίδης (84’ Γαβανάς), Λαμπερνάκης (59΄Αντωνιάδης), Αμέτ Ερκάν (64’ Μάτεφ), Τοπούζης

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ (Δ. Μαγκαφίνης): Παπαδόπουλος, Δαγκούλης (51’ Τριανταφυλλίδης), Αγτζίδης, Μουσικάκης, Φωτόπουλος Χ.(53’ λ.τ. Αγγελίδης), Αποστόλου, Καρλόπουλος, Κεφαλάς, Μαρκόπουλος, Τσίλογλου, Κουμπρόγλου (75’ Μουρατίδης)

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ