Απόλλων Αρναίας – Άρης 0-1

Δια… πυρός και σιδήρου πέρασε από την Αρναία ο Άρης καθώς νίκησε 1-0 με γκολ στο 84’ σε ένα ματς που ολοκληρώθηκε μετά από δέκα λεπτά καθυστερήσεων!

Αρκετά δυνατό ήταν το ματς στην Αρναία με τον Άρη να προσπαθεί και τελικά να «λυγίζει» τον τοπικό Απόλλωνα χάρη στο γκολ του Σαμαρά στο 84’! Οι «κίτρινοι» αν και ήταν καλύτεροι, ζορίστηκαν αρκετά απέναντι στους γηπεδούχους που διαφύλαξαν το «μηδέν» στην άμυνα για 84’ και λύγισαν από μια στημένη μπάλα, στην οποία ο Σαμαράς σηκώθηκε ψηλότερα από όλους και κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα!

Αξίζει να σημειωθεί πως στο φινάλε το ματς ήταν ιδιαίτερα σκληρό, με ιθύνοντες των γηπεδούχων να τα βάζουν με τον Δημήτρη Καλαϊτζίδη και τον διαιτητή να τελειώνει το ματς στο 101’ και τους «κίτρινους» να λυτρώνονται!

Απόλλων Αρναίας: Kαραβελίδης, Σαλεπής, Μενικάλι, Τόνεβ, Τζιότζιος, Καρκατζάνης (68’ Μπιμπισίδης), Μπουλγουρίδης, Προβατίδης, Παπουτσής (76’ Ρίζοφ), Γεωργίου (36’ Κεφαλάς), Ιορδανίδης

Άρης: Φυσέκης, Φερνάντες, Σαμαράς, Γκόλιας, Λιόνης, Καλογέρης, Πόι, Ν΄Λουντούλου (91’ Σταυρόπουλος), Σανιά, Καπνίδης (61’ Κωνσταντινίδης), Παπαδόπουλος (46’ Νάκας)

Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ