Γαλλία: Ζωντανή η Τουλούζ (videos)

Πολύ σημαντική νίκη πανηγύρισε η Τουλούζ η οποία επικράτησε 2-1 της Μπορντό εντός έδρας – Λίγα γκολ στα άλλα παιχνίδια.

Από τις θέσεις της παραμονής μείωσε η Τουλούζ η οποία πήρε σπουδαίας σημασίας νίκη με 2-1 επί της Μπορντό εντός έδρας. Ο Μπεν Γιεντέρ στο 18’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ωστόσο δέκα λεπτά αργότερα οι Γιρονδίνοι ισοφάρισαν με γκολ του Ρολάν. Τη νίκη στην Τουλούζ έδωσε ο Κανά Μπιγίκ στο 61’. Στις καθυστερήσεις του αγώνα, αποβλήθηκε ο Σανέ.

Επίσης σπουδαία νίκη πανηγύρισε η Εβιάν που επικράτησε 1-0 της Μονπελιέ. Το γκολ που έκρινε και το παιχνίδι σημειώθηκε από τον Νσικουλού στο 84’. Από εκεί και πέρα, στο 0-0 έμειναν οι αναμετρήσεις Μπαστιά – Γκινγκάμπ, Καέν – Μετζ και Ρεν – Ναντ.