Ερμής Κιβερίου - Δόξα Νέας Μανωλάδας 3-1

Ζωντανός στο κυνήγι της παραμονής έμεινε ο Ερμής Κιβερίου που νίκησε 3-1 εντός έδρας την Δόξα Νέας Μανωλάδας

Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα. Αρχικά στο 12' ο Μπιτζής με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Στο 20' ήρθε η απάντηση των φιλοξενούμενων με σκόρερ τον Νικολόπουλο με πλασέ.

Επτά λεπτά αργότερα όμως ξανά ο Μπιτζής με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έδωσε ξανά προβάδισμα στον Ερμή, για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Σελλή στο 39' με σουτ.

ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ (Λουκάς Κούρος): Κοζιώτης, Ζίου, Μαρίνης, Κάπλατζης, Σελλής, Ισούφι, Καλυβόπουλος, Καλογιάννης, Μπιτζής (65' Σβίγγος), Κακάβας (85' Φίλης), Κέλι (74' Βαρβουλέτος)

ΔΟΞΑ Ν. ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ (Μίλτος Γκόφας): Δούρος, Παγουρίδης, Μπίζος, Αδαμόπουλος, Παπαδόπουλος, Σωτηρόπουλος, Νικολόπουλος, Βατσής, Μελετίδης (83' Κωτσόκολος), Αργυρόπουλος, Πλαστουργός (46' Γούρμος)

Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague