Ζακυνθιακός - Αστέρας Μαγούλας 3-2

Στην όγδοη θέση του βαθμολογικού πίνακα του τρίτου ομίλου της Γ' Εθνικής ανέβηκε ο Ζακυνθακός που νίκησε 3-2 τον Αστέρα Μαγούλας

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ο Στάθης Καραμαλίκης ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ. Μόλις στο πρώτο λεπτό άνοιξε το σκορ με κεφαλιά. Στο 30' ο Μάλτσι ισοφάρισε και έξι λεπτά αργότερα ξανά ο Καραμαλίκης έκανε το 2-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο 50' ο Καραμαλίκης ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του πλασέ στο 50' μετά από πάσα του Λιβέρη. Το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε με τον Επιτροπάκη να σκοράρει με κοντινό σουτ στο 61'.

ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ (: Κουρλός, Κολοβάκης, Τσαλέκου, Τζιαφέρης, Νίκου, Κωστάκης, Σούρμπης (62' Τόγιας), Λιβέρης, Μπαρμπαρούσης, Καραμαλίκης (90' Κάρδαρης), Πέττας (69' Καλογέρης)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ (Άλκης Ελευθεριάδης): Βασιλειάδης, Κούρτης, Τσάγκαρης, Οικονομόπουλος, Τσατίδης, Δημόπουλος (53' Μιχαήλος), Μπέχλης (77' Θεοδώρου), Στύλλα, Τσακώνης, Μάλτσι, Ζωγράφος (61' Επιτροπάκης)

Παναθηναϊκός AKTOR: Ο σχολιαστής της EuroLeague αποθεώνει το ΟΑΚΑ - «Έτρεμα από αδρεναλίνη»
ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείπνο συσπείρωσης από τον Λουτσέσκου πριν το μεγάλο ντέρμπι τίτλου
NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ