Εθνικός Νέου Αγιονερίου – Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-1

Με δυο γκολ στα τελευταία 10 λεπτά διαμορφώθηκε το τελικό σκορ με αμφότερες τις ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό

Όλο το… ζουμί στο ματς του Εθνικού Νέου Αγιονερίου με την Αναγέννηση Γιαννιτσών ήταν στο τελευταίο 10λεπτο. Μπορεί το μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης για την 20ή αγωνιστική του πρώτου ομίλου να μην είχε να επιδείξει τίποτα ιδιαίτερο, αλλά το φινάλε ήταν αρκετά ενδιαφέρον. Το σκορ λοιπόν άνοιξε στο 82’ για τους φιλοξενούμενους ο Χατζηστεφάνου με δυνατό βολέ, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Στεφανίδης με κεφαλιά ψαράκι διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ (Β. Τραϊανόπουλος): Τεντώνης, Μπουζούρας, Γκέλινος, Μιλκούδης, Αποστολάς, Καρασίμος, Μήτσικας, Γαλάνης (57’ Στεφανίδης), Γκέρτσος, Πεχλιβάνης, Πτηνόπουλος (80’ Παπαδόπουλος)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Αντ. Σαπουντζής): Σιμψερής, Μπαμπαλής, Τζούρτζος, Σιδηρόπουλος, Ουζούνης, Τσάβος, Καρασαββίδης (72΄ Καραδήμος), Κιόρτσης, Χατζηστεφάνου (93΄ Κοροσιάδης), Καρακάσογλου (86΄ Βασιλειάδης), Μπάρμπας

Λίβερπουλ: Θέλει Σλοτ στη θέση του Κλοπ ο Φαν Ντάικ
Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ