ΠΑΟ Βάρδας - Πανελευσινιακός 0-3

Σπουδαίο διπλό στην έδρα του ΠΑΟ Βάρδας πανηγύρισε ο Πανελευσινιακός ο οποίος επικράτησε 3-0

Οι πρωτοπόροι του τρίτου ομίλου της Γ' Εθνικής καθάρισαν το ματς από το πρώτο ημίχρονο.

Μόλις στο 11' ο Κουμπαρούλης με κεφαλιά μετά από φάουλ του Γκεμίση άνοιξε το σκορ. Στο 21' οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Φλίγκου. Ο Κουσκουνάς εκτέλεσε νικώντας τον Κόκκαλη κι έγραψε το 0-2.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε δέκα λεπτά αργότερα με... δράστη ξανά τον Κουσκουνά, μετά από ασίστ του Δουκάκη.

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ (Ηλίας Φωτόπουλος): Κόκκαλης, Π. Πολίτης, Αρμένης, Βραχνής, Αποστολόπουλος, Νικολόπουλος, Γ. Πολίτης (46' Σαραντόπουλος), Ντόμας, Φωτόπουλος (62' Ζέλιος), Κωνσταντινίδης, Αγγελόπουλος (90' Σωτηρόπουλος)

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Σταύρος Ψιμουλάκης): Πουρής, Παπαπαναγιώτου, Στουρνάρας, Κουμπαρούλης, Μάρης (80' Γεωργούλης), Ριζογιάννης (30' λ. τρ. Ευθυμιάδης), Δουκάκης (58' Μποσινάκης), Μακρίδης, Κουσκουνάς, Γκεμίσης,Φλίγκος

Άρσεναλ: Πέθανε ο πρώην πρόεδρος των «κανονιέρηδων», Σερ Τσιπς Κέσγουικ
Βαγγέλης Μαρινάκης: «Να κυνηγάτε τα όνειρά σας»
Παναθηναϊκός AKTOR : Απρόοπτο με Λεσόρ, δε θα αγωνιστεί με Περιστέρι
Παναθηναϊκός AKTOR: Συγχαρητήρια στο Περιστέρι