Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Ορφέας Ελευθερούπολης 1-0

Η αναμέτρηση κρίθηκε στη φάση του 85ου λεπτού με τον Μαρκόπουλο να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ του αγώνα

Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο τελευταίο ημίωρο ήταν συγκεντρωμένο όλο το... ζουμί του αγώνα ανάμεσα στο Βυζάντιο Κοκκινοχώματος και τον Ορφέα Ελευθερούπολης. Το έργο των φιλοξενούμενων λοιπόν έγινε πιο δύσκολο στο 66’ όταν έμειναν με 10 παίκτες έπειτα από αποβολή του Τορεζάνι με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ για τον ίδιο λόγο αποβλήθηκε και από τους γηπεδούχους ο Δαγκούλης 4 λεπτά αργότερα. Τελικά, το Βυζάντιο ήταν αυτό που πανηγύρισε καθώς στο 85’ ο Μαρκόπουλος κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το 1-0 που έμεινε ως το τέλος, καθώς το φάουλ του Καρλόπουλου στις καθυστερήσεις σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ (Δ. Μαγκαφίνης): Σουμουλίδης (76' λ.τρ. Παπαδόπουλος), Δαγκούλης, Αγτζίδης, Μουσικάκης, Μπατάκογλου (57' Μουρατίδης), Αποστόλου, Καρλόπουλος, Κεφαλάς, Μαρκόπουλος, Τσίλογλου, Ταχματζίδης (79' Πόπτσης)

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ (Π. Στυλιανού): Χαραλαμπίδης, Κεχαγιάς, Ουζούνογλου, Σκέντος, Βραμέντσαλης, Χριστοδουλίδης, Σαββελίδης, Αϊβάζης (59' Βανστάιν), Θεοδωρίδης, Τορεζάνι, Κυγάης

Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!
Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία