Ορφέας Ελευθερούπολης – Άρης Ακροποτάμου 0-1

Η ομάδα του Βάβαλη κατάφερε να φύγει με το «διπλό» χάρη στο τέρμα που πέτυχε ο Γιόβτσεφ στο φινάλε

Στα τελευταία της λεπτά κρίθηκε η αναμέτρηση του Ορφέα Ελευθερούπολης με τον Άρη Ακροποτάμου στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Οι φιλοξενούμενοι λοιπόν κατάφεραν να φύγουν με τους τρεις βαθμούς της νίκης χάρη στο τέρμα που πέτυχε στο 87’ ο Γιόβτσεφ διαμορφώνοντας το τελικό 1-0 υπέρ του Άρη, ενώ είχε μπει στο ματς 10 λεπτά νωρίτερα.

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ (Π. Στυλιανού): Κοσμίδης (55’ λ.τρ. Παγκάκης), Κεχαγιάς, Ουζούνογλου, Αϊβάζης, Σκέντος, Τσίτσι, Τορεζάνι, Βανστάιν, Θεοδωρίδης, Κερμενίδης (75’ Τριανταφυλλίδης), Κυγάης (87’ Βακιρτζής)

ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ (Ακ. Βάβαλης): Κωνσταντάκος, Κουάνγκ, Καμπερίδης, Ζωγραφάκης (57’ Χιζανισβίλι), Σεφερίδης, Σολακίδης, Βλάχος (90’ Ρετσινάς), Γκεοργκίεφ, Γιαλαμής (77’ Γιόβτσεφ), Παπαδόπουλος, Κωνσταντινίδης

Super League 2: Η Athens Kallithea είναι με το… ένα πόδι στη «μεγάλη» κατηγορία
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Επίσημο! Στις 25 Μαΐου στο Πανθεσσαλικό το Παναθηναϊκός – Άρης
Μαγνητική και αγωνία για Μπάλντγουιν
Elite Neon Cup 2024: Τα ταλέντα του… αύριο παίζουν μπάλα στα Σπάτα! – Πού θα δείτε το τουρνουά