Θεσπρωτός-Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-0

Ο Θεσπρωτός κέρδισε 2-0 τον Οικονόμο Τσαριτσάνης και έκανε βαθμολογικό άλμα καθώς βρέθηκε στην 5η θέση.  Οι γηπεδούχοι, επέστρεψαν στις νίκες μετά από δύο ήττες.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν  μέτριο ποιοτικά και κύλησε χωρίς επικίνδυνες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες με τις δύο ομάδες να περιορίζονται σε παιχνίδι κέντρου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι δύο ομάδες μπήκαν αποφασισμένες να αλλάξουν την μέτρια εικόνα του παιχνιδιού. Ο Οικονόμος απάντησε πρώτος  με ευκαιρία του Μάτζιου. Το σκορ άνοιξε στο 71 με κεφαλιά του Αθανασόπουλου. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντόκος με πλασέ έκανε το 2-0.

Οι συνθέσεις

Θεσπρωτός: Βενέτης, Μώκος, Πανταζής, Μητσέλος Α., Καρύδης, Μηνάς, Σουκρή Ογλού (53ο Αθανασόπουλος), Κοσμίδης (46ο Ρίκο Γκομεζ), Παππάς Δ., Λεοντίου (75ο Μπάρκας), Ντόκος.

Οικονόμος: Νούσιας, Καρακώστας, Μανακούσιος, Κολιός, Κουμπούρας, Μάντζιος, Καραγιάννης, Μπαλής, Χάμος, Καραγκούνης,Τόλιος (59ο Κουλτσιάκης).

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ