Οικονόμος Τσαριτσάνης-ΑΕ Καραϊσκάκης 0-0

Ισόπαλο αναδείχθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στον Οικονόμο Τσαριτσάνης και τον Καραϊσκάκη. Οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0. Οι φιλοξενούμενοι είδαν τα Τρίκαλα, να ξεφεύγουν και αυξάνουν την διαφορά στους τρεις βαθμούς.

Σε δεινή βρίσκεται ο Οικονόμος. Η ομάδα της Τσαριτσάνης, είναι μόλις ένα πόντο πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού. Το ισόπαλο αποτέλεσμα, και στις δύο ομάδες δεν άφησε θετικές εντυπώσεις , καθώς ήθελαν τους τρεις πόντους.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Οικονόμος θα μπορούσε να προηγηθεί, σε ευκαιρίες του Χάμου, του Αγροδήμου . Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Καραϊσκάκης, βελτίωσε την εικόνα του  και απελίλησε να ανοίξει το σκορ με τους Παναγιώτου  και  Γυφτοκώστα. Στις καθυστερήσεις έχασαν  σημαντική ευκαιρία με τον Καβαλλάρη, να σουτάρει και η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

Οι συνθέσεις

Οικονόμος Τσαριτσάνης : Αράπογλου, Καρακώστας (69΄Καλφούτζος), Μανακούσιος, Κολιός, Κουμπούρας, Μπαλής, Καραγκούνης (76΄ Μάντζιος), Αγρόδημος, Χάμος, Σενκάι (60΄ Νάνος), Κουλτσιάκης.

ΑΕ Καραισκάκης : Καραγκούνης, Μαργαρίτης, Παναγιώτου, Αβραμίδης, Χούσος, Κόλλινς, Γυφτοκώστας (65΄ Τζερεμές), Σιμονιάν, Στάνσετιτς (71΄Γραβάνης), Βασιλίεβιτς (83΄Μάλλιος), Καβαλλάρης.

Η ΔΕΑΒ κάλεσε σε ακρόαση τον ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!