Στόουκ – ΚΠΡ 3-1 (videos)

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γουόλτερς που σημείωσε χατ-τρικ, η Στόουκ επικράτησε 3-1 της ΚΠΡ στο «Μπριτάνια».

Την απόσταση ασφαλείας από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας διατήρησε η Στόουκ η οποία επικράτησε με άνετο τρόπο 3-1 της ΚΠΡ στο «Μπριτάνια». Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ήταν ο Γουόλτερς ο οποίος πέτυχε και τα τρία τέρματα.

Στο 21’ άνοιξε το σκορ για να κάνει το 2-0 στο 34’. Οι φιλοξενούμενοι δύο λεπτά αργότερα μείωσαν στο σκορ με γκολ του Κράνιτσαρ ωστόσο ο Γουόλτερς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΣΤΟΟΥΚ: Μπέγκοβιτς, Μπάρντσλεϊ, Σόουκρος (42’ Μουνιέσα), Βόλσιντ, Γουίλσον, Νζονζί, Γουίλαν, Αρναούτοβιτς (63’ Κράουτς), Άιρλαντ (72’ Άνταμ), Μόουσες, Γουόλτερς.
ΚΠΡ: Γκριν, Ίσλα, Νταν, Ονουόχα, Χιλ (75’ Γιουνγκ), Χένρι (46’ Ζαμόρα), Μπάρτον, Βάργκας, Φερ, Κράνιτσαρ (68’ Χόιλετ), Όστιν.

Μεταγραφές, Γιουβέντους: Περιζήτητος ο Ραμπιό
Ολυμπιακή Φλόγα: Περήφανος ο Ντούσκος - «Ήταν κάτι ξεχωριστό, κουβάλησα όλους τους Έλληνες»
Ολυμπιακοί Αγώνες: Με «Βασιλιά» Λεμπρόν, Κάρι και Ντουράντ η νέα Dream Team των ΗΠΑ - Προκαλεί τρόμο
Η Ολυμπιακή Φλόγα άναψε στην Αρχαία Ολυμπία για το Παρίσι - Πρώτος Λαμπαδηδρόμος ο Ντούσκος